ارز دیجیتال گردشگری در راه است

اشتراک با دوستان

چند سالی است که قطار گردشگری ایران در دست اندازهای مختلفی افتاده است. از آلودگی هوا گرفته تا تبلیغات منفی رسانه های خارجی. در این بین تحریم های مالی و بانکی آمریکا نیز مزید بر علت شده است. عملا ارتباطات مالی بین کارگزاران خارجی و تور گردانان ایرانی قطع می باشد. علاوه بر این در این اوضاع آشفته بازار نرخ ارز، گردشگران خارجی در تبدیل ارز به ریال و بالعکس به مشکل بر می خوردند. کارت های بانکی بین المللی در ایران اعتبار ندارد و خرید های اینترنتی از سایت های ایرانی مشکل است.ارز دیجیتال گردشگری حسن انصاری

به گزارش عصر ایران و به نقل از دکتر حسن انصاری ، رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی، ارز دیجیتال می تواند بهترین فرصت را در حوزه گردشگری خارجی ایجاد کند. جایگزینی ارزهای رایج با ارزهای دیجیتال در آژانس های مسافرتی، هتل ها، نقاط توریستی و غیره می تواند مقدمه حذف دلار از سیستم مالی کشور باشد. این جایگزینی ارز در مبادلات خارجی باید از حوزه گردشگری خارجی شروع شود چراکه طرف مقابل یک سازمان و شرکت نیست. بلکه طرف مقابل شخص حقیقی است و برای استفاده از ارزهای دیجیتال به اجازه کسی نیاز ندارد.

 

ارز رمز ویژه گردشگری یا ارز دیجیتال گردشگری

رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی از تشکیل کارگروهی متشکل از اساتید و صاحبنظران حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین ، برای بررسی ارز دیجیتال گردشگری خبر داد. خروجی این کارگروه و چندین ماه مطالعه، مدل ارز رمز ویژه گردشگری بوده است که پس از بررسی به تایید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی رسیده است. در حال حاضر طرح مذکور در دستور کار معاون اول رئیس جمهور، بانک مرکزی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی و پیشنهاد روش های اجرایی قرار دارد. وی افزود در آینده ای نزدیک شاهد ساماندهی ارزهای دیجیتال و درگاه های پرداخت این ارزها در مراکز گردشگری و هتل ها خواهیم بود. لذا فرهنگ سازی و آموزش های لازم برای آشنایی و استفاده از رمزارزها نیاز امروز و فردای کشور است.

 

منبع:

سایت تحلیلی خبری عصر ایران

خلاصه مطلب
ارز دیجیتال گردشگری در راه است
عنوان مقاله
ارز دیجیتال گردشگری در راه است
توضیحات
رئیس هیات مدیره جامعه گردشگری الکترونیکی از تشکیل کارگروهی متشکل از اساتید و صاحبنظران حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین ، برای بررسی ارز دیجیتال گردشگری خبر داد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *