از یک میم اینترنتی تا دوج کوین میلیاردی

اشتراک با دوستان

دوج کوین ( Dogecoin ) یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتال است که از یک میم (meme) اینترنتی شروع شد. میم اینترنتی به جریان جالبی می گویند که در فضای مجازی شروع به گسترش می کند. شاید باور کردنش سخت باشد اما دوج کوین از یک اشتباه لفظی در یک سریال کارتونی شروع شد. به همین دلیل به ارز شوخی یا “joke currency” نیز معروف است.

 

سریال کارتونی و ایده دوج کوین

در سال 2005 بود که سریال کارتونی با نام Homestar Runner پخش می شد. در این سریال سگی از گونه Shiba Inu به اسم Doge بازی می کرد. گوینده شخصیت در تلفظ اسم سگ اشتباه می کند و به شکل خنده داری بجای “داگ” ، ” دوج” می گوید. بعد از آن این داستان به اصطلاح میم یا ترند می شود. به طوری که بسیاری از شرکت ها از عکس این سگ استفاده تبلیغاتی می کنند و حتی این موضوع به کنگره آمریکا نیز کشیده می شود.شیبا اینو Shiba Inu

در این بین برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس در ایالت ارگان آمریکا برای شوخی با بیت کوین ، ایده دوج کوین را در توییتر مطرح می کند. ایده او مورد استقبال جکسون پالمر (کارمند بازاریابی شرکت  Adobe Systems) قرار می گیرد. همین جریان باعث شکل گیری دوج کوین می گردد.

 

 

مبادله دوج کوین

اولین شرکتی که امکان مبادله دلار با دوج کوین را فراهم کرد AltQuick.co بود. پس از صرافی دیجیتال ساتوشی نیز این امکان را برای دلار کانادا فراهم کرد. پس از آن شرکت ها و صرافی های دیجیتال بسیاری انواع ارزها را به دوج کوین، تبدیل می کردند. در اوایل سال 2014 حجم مبادلات دوج کوین به یک میلیون دلار رسید. بیشترین مبادلات در سه سایت Bter  ، Cryptsy  و Vircurex  انجام می شد. همچنین ATM یا عابر بانک بیت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر، من جمله دوج کوین، در ونکوور کانادا راه اندازی شد.

 

عابر بانک بیت کوین ATM

دوج کوین یک ارز تورمی

دوج کوین مانند EOS دارای تورم است. ارزهای دیجیتالی که یک سقف مشخص برای آن ها تعریف شده است دچار تورم نمی شوند. بدین معنی که به مرور زمان ارزش آن ها افت نمی کند. با اینکه در ابتدا سقف 100 میلیاردی برای دوج کوین تعریف شده بود، اما در سال 2014 جکسون پالمر موسس دوج کوین، اعلام کرد که این سقف برداشته می شود. با این تغییر دوج کوین هم شامل تورم می گردد.

 

کیف پول دوج کوین

برای خرید هر ارز دیجیتال به کیف پول الکترونیکی نیاز دارید. برای ایجاد کیف پول دوج کوین به سایت دوج کوین، مراجعه کنید. برنامه متناسب با دستگاه خود را نصب کنید. برنامه اندروید ، IOS لینوکس و ویندوز در این سایت موجود است. پس از نصب برنامه و وارد کردن مشخصات لازم، حساب شما ایجاد می شود.

کیف پول دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین

بسیاری از سایت های صرافی دیجیتال در دنیا، امکان خرید دوج کوین را از طریق ارزهای حقیقی و دیجیتالی فراهم کرده اند. برای خرید آنلاین از این سایت ها نیاز به کارت اعتباری بین المللی مانند ویزاکارت یا مسترکارت دارید. برخی از صرافی های ارز دیجیتال در ایران نیز برای کاربران ایرانی امکان خرید این ارز را فراهم کرده اند.

خلاصه مطلب
توضیحات
دوج کوین ( Dogecoin ) یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتال است که از یک میم (meme) اینترنتی شروع شد. میم اینترنتی به جریان جالبی می گویند که در فضای مجازی شروع به گسترش می کند. شاید باور کردنش سخت باشد اما دوج کوین از یک اشتباه لفظی در یک سریال کارتونی شروع شد. به همین دلیل به ارز شوخی یا "joke currency" نیز معروف است.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *