ایران برای دورزدن تحریم ها از ارز دیجیتال استفاده می کند!

اشتراک با دوستان

یکی از سازمان های دولتی آمریکا با نام FinCEN، طی گزارشی به موسسات مالی آمریکایی هشدار داد، ایران برای دورزدن تحریم ها از ارز دیجیتال استفاده می کند.

 

تراکنش بیت کوینی ایرانیان

هدف از ارائه این گزارش هشدار به بانک ها و صرافی های ارز دیجیتال آمریکایی برای تشخصیص و کنترل مبادلات خود با ایران می باشد. طبق این گزارش، ارزش سالانه مبادلات بیت کوینی در ایران از سال 2013 حدود 3.8 میلیون دلار بوده است. از آنجا که بیت کوین در ایران به ندرت برای خرید و فروش کالا استفاده می شود، پس این حجم از مبادله ممکن است به منظور دورزدن تحریم ها توسط دولت و یا اشخاص استفاده شده باشد.

 

صرافی های ارز دیجیتال، متهم اصلی

در این گزارش اغلب سازمان های دولتی به دورزدن تحریم ها متهم شده اند و متهم اصلی صرافی های ارز دیجیتال ایرانی می باشند. در بخشی از این گزارش آمده است: علی رغم اینکه بانک مرکزی ایران موسسات مالی را از خرید و فروش بیت کوین منع کرده است، اما صرافی های ارز دیجیتال با پلتفرم های اینترنتی در راه حال پیدایش هستند. این صرافی ها، خرید و فروش ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین را از طریق همتا به همتا تسهیل کرده اند. به همین دلیل خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران به آسانی انجام می شود و هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند برای دورزدن تحریم ها از ارز دیجیتال استفاده کند. صرافی های همتا به همتا سهم قابل توجهی در دورزدن تحریم ها با ارز دیجیتال را دارند.

این سازمان دولتی به بانک ها و صرافی های ارز دیجیتال آمریکایی هشدار داده است که با استفاده از تکنولوژی بلاک چین تراکنش های همتا به همتا را مانیتور کرده و تا حد امکان از مبادله ارز دیجیتالی با ایرانیان خودداری کنند.

 

منبع خبر:

سایت بیت کوین

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

خلاصه مطلب
توضیحات
یکی از سازمان های دولتی آمریکا با نام FinCEN، طی گزارشی به موسسات مالی آمریکایی هشدار داد، ایران برای دورزدن تحریم ها از ارزدیجیتال استفاده می کند.
نویسنده
ناشر
آرمانکس
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *