برق رسانی به هزاران خانه با فناوری بلاک چین

اشتراک با دوستان

هرچه آگاهی مردم از گرمایش جهانی و اثرات سوخت های فسیلی بیشتر می شود، جایگاه انرژی های تجدید پذیر بهتر می گردد. در این مسیر بسیاری از استارآپ ها با هدف آگاهی بخشی و تشویق مردم به استفاده کمتر از سوخت های فسیلی و جایگزین کردن آن با انرژی های سبز تلاش می کنند. Swytch یک پلتفرم بر پایه فناوری بلاک چین است که با یک شرکت بزرگ تولید انرژی های تجدید پذیر وارد مشارکت شده و به کسانی که از این انرژی سبز استفاده کنند توکن هدیه می دهد.

برنامه تولید انرژی در ایالت تگزاس آمریکا در حال اجراست و قرار است از باد، خورشید، بیوگاز و نیروی آب برق تولید شود. برق تولید شده برای حدود 500 هزار خانه کافیست و بر اساس فناوری بلاک چین بین این خانه ها توزیع می شود. خانه هایی که کربن کمتری تولید کنند یا سوخت فسیلی کمتری بسوزانند، توکن هدیه می گیرند و در ازای این توکن ها انرژی سبز رایگان دریافت می کنند.

هدف کلی این برنامه بهینه سازی و ساماندهی تولید و مصرف انرژی های تجدیدپذیر است. به کمک فناوری بلاک چین، تولید کنندگان خرد و کلان انرژی، مشتریان خود را با توجه به موقعیت مکانی و مقدار مصرف پیدا کرده و نیاز انرژی آن ها را مرتفع می کنند.

اخیرا شرکت های فعال در حوزه انرژی در حال تست فناوری بلاک چین و قابلیت های آن در این زمینه هستند. برای مثال پلتفرم ImpactPPA که بر اساس بلاک چین اتریوم طراحی شده است و به دنبال کاهش هزینه های تولید انرژی سبز و گسترش آن در سراسر جهان می باشد.

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
برق رسانی به هزاران خانه با فناوری بلاک چین
عنوان مقاله
برق رسانی به هزاران خانه با فناوری بلاک چین
توضیحات
Swytch یک پلتفرم بر پایه فناوری بلاک چین است که با یک شرکت بزرگ تولید انرژی های تجدید پذیر وارد مشارکت شده و به کسانی که از این انرژی سبز استفاده کنند توکن هدیه می دهد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *