بزرگترین سرمایه داران بیت کوینی چه کسانی هستند؟

اشتراک با دوستان

چند سال پیش بسیاری از مردم دیدگاه منفی راجع به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال داشتند. خیلی ها می گفتند که کلاهبرداری است و دیگری از معایب بیتکوین می گفت. اما در آن زمان عده محدودی ریسک کرده و بخشی از ثروت خود را به بیتکوین تبدیل کردند و ثروت آن ها در چند سال چند صد برابر شد. همان طور که می دانید ارزش بیت کوین در سال 2009 فقط چند سنت بود و پس از یک خیز ناگهانی در اوایل سال 2018 در حال حاضر به حدود 6000 دلار رسیده است. برای آشنایی با سرمایه داران بیت کوینی با ما همراه باشید.

 

دو قلوهای وینکلووس (Winklevoss  )

شاید درباره دوقلوهای ونکلووس ، تیلر و کامرون شنیده باشید. اگر نه، درباره فیس بوک و مارک زاکربرگ موسس فیس بوک حتما شنیده اید. در واقع ایده اصلی فیس بوک توسط دو قلوهای ونکلووس ارائه شد. آن ها موفق شدند یک شبکه اجتماعی داخلی برای دانشگاه هاروارد راه اندازی کنند. شبکه اجتماعی HarvardConnection یا ConnectionU ابداع دوقلوها بود. چیزی شبیه فیس بوک که دانشجویان،  اساتید و کارکنان دانشگاه هاروارد در آن یک صفحه داشتند و مطالب خود را در آن به اشتراک می گذاشتند. پس از راه اندازی فیس بوک توسط زاکربرگ، دوقلوها از او شکایت کردند که ایده آن ها را دزدیده است. در نهایت موفق شدند از شرکت فیس بوک، 65 میلیون دلار غرامت بگیرند.سرمایه داران بیت کوینی دوقلوهای ونکلووس

در همان سال ها بود که دوقولو ها تصمیم گرفتند با پول خود در سیستم پرداخت با بیت کوین سرمایه گذاری کنند. همچنین در سال 2013 با 11 میلیون دلار از سرمایه خود،  بیت کوین خریدند. دو برادر ادعا کردند 1 درصد از کل بیت کوین در گردش را در اختیار دارند. پس از گذشت 5 سال ثروت بیت کوینی آن ها 21 برابر شد. در حال حاضر آن ها یکی از بزرگترین سرمایه داران بیت کوینی با ثروتی معادل یک میلیارد دلار هستند.

 

باری سیلبرت (Barry Silbert)

سیلبرت یکی از سرمایه داران بیت کوینی و موسس گروه ارز دیجیتال است. داستان سیلبرت از یک مزایده که توسط دادگاه عالی آمریکا برگزار شد، شروع می شود. در سال 2014، بیت کوین های کشف شده در یک تجارت غیرقانونی مواد مخدر، به مزایده گذاشته می شود. سیلبرت 48000 بیت کوین به ارزش 17 میلیون دلار می خرد. پس از چند سال ثروت بیت کوینی وی 16 برابر شده و به بیش از 270 میلیون دلار می رسد.

سرمایه داران بیت کوینی باری سیلبرت

چارلی شرم ( Charlie Shrem)

چارلی شرم یک آمریکایی یهودی الاصل است که در سن 22 سالگی استارت آپ BitInstant را تاسیس کرد و همزمان در موسسه بیت کوین عضویت داشت. اما به دلیل سو استفاده از اطلاعات و به جرم پولشویی محکوم به دو سال حبس شد. در سال 2016 از زندان آزاد شد و اعلام کرد در زمان ارزانی بیت کوین، چند هزار بیت کوین خریداری کرده است. با اینکه دقیقا مشخص نیست اما چارلی یکی از سرمایه داران بیت کوینی می باشد.

سرمایه داران بیت کوینی چارلی شرم

تونی گالیپی (Tony Gallippi)

تونی گالیپی موسس و مدیرعامل بیت پی Bitpay یکی از سرویس های بیت کوینی حال حاضر است. بیت پی بزرگترین شرکت با حجم تراکنش و چرخش مالی بالاست. و تونی یکی از بزرگترین سرمایه داران بیت کوینی به شمار می رود و دارای بیش از 20 میلیون دلار بیت کوین است.

سرمایه داران بیت کوینی تونی گالیپی

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
بزرگترین سرمایه داران بیت کوینی چه کسانی هستند؟
عنوان مقاله
بزرگترین سرمایه داران بیت کوینی چه کسانی هستند؟
توضیحات
همان طور که می دانید ارزش بیت کوین در سال 2017 حدود 1000 دلار بود و پس از یک خیز ناگهانی در اوایل سال 2018 در حال حاضر به حدود 6000 دلار رسیده است. برای آشنایی با سرمایه داران بیت کوینی با ما همراه باشید.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *