بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند تعطیل شد

اشتراک با دوستان

زیبپی (Zebpay) ، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند به دلیل اعلام ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور، تعطیل شد.

زیپبی در سال 2015 فعالیت خود را با یک اپلیکیشن اندرویدی آغاز کرد. به سرعت به یکی از محبوبت ترین کیف پول های مجازی و سرویس های مبادله ارزی تبدیل شد. در ابتدا بیش از 500 هزار دانلود را تجربه کرد. تا قبل از سال 2017 به یک میلیون دانلود رسید. در حال حاضر این پلتفرم 3 میلیون کاربر دارد و بیش از 20 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. پیش بینی می شد در صورت ادامه فعالیت این شرکت ، ماهیانه نیم میلیون نفر به این سرویس اکسچینج بپیوندند.
اما پس از اعلام ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال چه به صورت آنلاین و چه در موسسات مالی اعتباری، زیبپی دیروز در ساعت 4 عصر کلیه فعالیت های خود را تعلیق کرد. از آن ساعت هیچ مبادله ارزی دیجیتالی انجام نمی شود اما کیف پول ها به سرویس دهی ادامه می دهند و مشتریان می توانند از حساب خود برداشت یا به آن واریز کنند.

دولت هند از ابتدای سال 2018 سیاست های ممنوعیتی در قبال ارزهای دیجیتال به کار گرفته است. در سال قبل کمیته ای تحت نظارت وزارت اقتصاد هند مامور به بررسی مسائل و فرصت های مربوط به ارزهای دیجیتال شد. بر اساس گزارش این کمیته در سال جدید، تهدید های ارزهای دیجیتال نسبت به فرصت های آن برجسته تر شناخته شد و سیاست های محافظه کارانه برای ارزهای دیجیتال پیشنهاد گردید. در پی همین سیاست به بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند هشدار داده شد.

محمد دانیش وکیل دادگاه عالی دهلی در این باره معتقد است که در شرایطی که قانون مشخصی برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد، فعالیت های مالی با ارز دیجیتال می تواند مشکل آفرین باشد. در حال حاضر برای محافظت از سرمایه مردم بهترین تصمیم ممنوعیت مبادله ارزها است تا زمانی که تمام زوایای ارزهای دیجیتال مشخص و ضابطه مند گردد.

 

 

 

منبع خبر:

Ccn.com

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

 

خلاصه مطلب
بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند تعطیل شد
عنوان مقاله
بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند تعطیل شد
توضیحات
زیبپی (Zebpay) ، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال هند به دلیل اعلام ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی این کشور، تعطیل شد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *