به زودی: خرید آنلاین با ارز دیجیتال ملی

اشتراک با دوستان

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی از مذاکره با بانک مرکزی برای صدور ارز دیجیتال ملی و استفاده از آن برای خرید و فروش های آنلاین خبر داد.

سید محمد شفیعی علویجه در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، گفت:

ارتباطاتی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده که بتوانیم ارز دیجیتال ملی را به بازار بیاوریم و از آن در کسب و کارهای فضای مجازی استفاده کنیم تا مدیریت سیستم مالی فضای مجازی تحت نظارت باشد.

علیوجه در خصوص تاثیر استفاده از ارز دیجیتال ملی در کنترل کلاهبرداری های فضای مجازی افزود:

به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می آید و استفاده حداکثری از ارزهای رمز نگاری شده در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاهبرداری ها و فیشینگ ها مصون می دارد.

وی یکی از شروط استفاده از ارز دیجیتال ملی در کسب و کارهای آنلاین را دریافت نماد اعتماد الکترونیک برشمرد و اظهار داشت:

یکی دیگر از شروط نخست ثبت کسب و کارها در اتحادیه فضای مجازی و اخذ نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی است. هدفمند سازی کسب و کارهای حوزه دیجیتال و فضای مجازی هدف اصلی تشکیل اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است. راهنمایی، مشاوره و اشتغالزایی برای جوانان از جمله خدماتی است که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به دارندگان پروانه فعالیت ارائه می کند.

علویجه در مورد کسب و کارهای فعال در شبکه های تلگرام و اینستاگرام نیز گفت:

کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی همچون تلگرام و اینستاگرام، فعالیت اقتصادی غیر رسمی محسوب می شود و این کسب و کار ها تا پیش از راه اندازی سایت مخصوص قادر به عضویت در اتحادیه و برخورداری از خدمات و تسهیلات نیستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *