بیت کوین ماینر چیست و برای خرید آن چه نکاتی مهم است؟ + جدول قیمت

اشتراک با دوستان

بیت کوین ماینر یک سخت افزار قدرتمند برای استخراج بیت کوین است. استخراج بیت کوین شامل پردازش و محاسابات حجیم و پیچیده است که توسط سخت افزارهایی با سیستم پردازشگر قوی انجام می گیرد. در ادامه پس از توضیح کوتاه راجع به استخراج بیت کوین، انواع بیت کوین ماینر ها و مشخصاتی که در حین خرید آن ها باید در نظر بگیرید، گفته می شود.

 

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

همان طور که می دانید بیت کوین ، اتریوم ، دوج کوین ، ریپل و دیگر ارزهای دیجیتال در شبکه بلاک چین تعریف شده اند. شبکه بلاک چین یک شبکه غیر متمرکز است. بدین معنی که هیچکس یا هیچ مرکز قانونی بر آن نظارت ندارد. پس تراکنش های پولی چگونه درست انجام می شوند؟بیت کوین ماینر

در واقع در شبکه بلاک چین همه کاربران ناظر بر درستی انجام تراکنش ها هستند. به عبارت دیگر وقتی یک تراکنش انجام می شود که اکثریت کاربران، آن تراکنش را طبق پروتکل های موجود بلامانع بدانند. بررسی مطابقت این تراکنش ها با پروتکل های تعریف شده را استخراج می گویند.

 

مشخصات فنی بیت کوین ماینر چیست؟

برای خرید هر سخت افزاری باید مشخصات مهم آن را قبل از خرید دانست. برای خرید بیت کوین ماینر مشخصات مهم مربوط به قدرت پردازش، مصرف انرژی و کارایی است. در کنار این ویژگی ها، وزن و میزان صدای تولید نیز می تواند مهم باشد.

  • وزن و میزان صدای تولیدی

وزن بیت کوین ماینر برای حمل و نقل و جابه جایی آن اهمیت دارد. همچنین برای کسی که قصد دارد این وسیله را در منزل یا خوابگاه استفاده کند، باید به موضوع صدای آن نیز توجه کند. به طور کلی میزان صدای بیت کوین ماینر ها زیاد و در حد یک جاروبرقی است. قبل از خرید اگر امکان تست دارید صدای آن را تست کنید.هشدار صدای بلند

  • قدرت پردازش یا هش ریت بیت کوین ماینر

قدرت پردازش بیت کوین میانر ها یا هش ریت با واحد هش بر ثانیه اعلام می شود. در واقع تعداد حدس هایی که ماینر برای حل توابع هش در واحد زمان می زند، ملاک قدرت پردازش بیت کوین ماینر است. هر چه این عدد بالاتر باشد نشان دهنده پردازش قوی تر سیستم و درآمد زایی بیشتر آن است. برای مثال هش ریت کامپیوترهای معمولی چند هزار و پردازش گر های نوین ASIC ، هش ریتی حدود چند ترا هش بر ثانیه دارند.

  • مصرف انرژی بیت کوین ماینر

بیت کوین ماینر ها دارای مصرف انرژی بالایی هستند. بخش زیادی از انرژی را برای خنک سازی سیستم پردازش استفاده می کنند. قبل از خرید سخت افزار های استخراج، مصرف برق و هزینه های آن را در نظر بگیرید. به طور معمول توان بیت کوین ماینر ها از چند وات تا چند هزار کیلو وات می باشد.کارایی بیت کوین ماینر

  • کارایی بیت کوین ماینر

اگر یک بیت کوین ماینر با هش ریت بالا بخرید همیشه به صرفه نیست شاید مصرف انرژی آن بسیار بالا باشد. هش ریت در کنار مصرف انرژی باید بررسی شود. کارایی به صورت مقدار درآمد بیت کوین ماینر یا هش ریت آن نسبت به انرژی مصرفی سنجیده می شود. واحد آن معمولا Mhash/J میلیون هش بر ژول است.

 

مقایسه چند  بیت کوین ماینر

پس از افزایش تقاضا برای استخراج بیت کوین شرکت های بسیاری در زمینه طراحی و ساخت سخت افزارهای استخراج فعالیت کردند. در زیر برخی از بیت کوین ماینر ها با مشخصات گفته شده مقایسه شده است. همچنین در این جدول قیمت انواع بیت کوین ماینر طبق قیمت های amazon.com نوشته شده است.

 

بیت کوین ماینر

قیمت تقریبی کارایی

Mhash/J

قدرت پردازش نسبت به قیمت

Mhash/s/$

توان الکتریکی

Watts

قدرت پردازش Mhash/s نام بیت کوین ماینر
$2,939 1,000 30.2 650 1,000,000 Imperial Monarch
$984 1,000 46.1 50 50,000 BFL BitForce Single ‘SC’
$1499 117 54.70 700 82,000 Avalon Batch 2
$299 500 800 360 180,000 AntMiner S1
$3200 1000 320 860 750,000 Bitcoin Ultra Enigma 1
$239 1777 267 36 64,000 Black Arrow Prospero X-1
$20 160 260 32 5,200 Klondike
$688 869 29 23 20,000 HashBuster Micro

 

 

بیشتر بخوانید:

 

 

خلاصه مطلب
بیت کوین ماینر چیست و برای خرید آن چه نکاتی مهم است؟ + جدول قیمت
عنوان مقاله
بیت کوین ماینر چیست و برای خرید آن چه نکاتی مهم است؟ + جدول قیمت
توضیحات
بیت کوین ماینر یک سخت افزار قدرتمند برای استخراج بیت کوین است. استخراج بیت کوین شامل پردازش و محاسابات حجیم و پیچیده است که توسط سخت افزارهایی با سیستم پردازشگر قوی انجام می گیرد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *