آنچه برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید بدانید

اشتراک با دوستان

بیت کوین ، موضوع روز دنیا و یکی از روش های جذاب سرمایه گذاری است. بازار داغ بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در اواخر سال 2017 باعث شد که هر کسی راجع به بیت کوین بپرسد. بیت کوین طی یک سال گذشته نقل محافل سرمایه گذاران دنیا بوده است. سودهی بیت کوین در چند سال گذشته چندین برابر دیگر روش های سرمایه گذاری است. برای مثال شرکت آمازون یکی از موفق ترین شرکت های جهانی را در نظر بگیرید. پنج سال پیش یک سهم از سهام شرکت آمازون 274 دلار بود و اکنون 1500 دلار می ارزد. اما یک بیت کوین پنج سال گذشته 45 دلار خرید و فروش می شد و حالا حدود 7000 دلار می ارزد. بنابراین طبیعی است که هر کسی از سرمایه داران کلان گرفته تا صاحبان سرمایه های کوچک و متوسط به سرمایه گذاری در بیت کوین ترغیب شوند. برای سرمایه گذاری در بیت کوین و هر چیز دیگر باید اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید تا در تصمیم گیری به شما کمک کند. در ادامه هر آنچه برای تصمیم گیری نیاز دارید جمع آوری شده است.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز رمز نگاری شده یا ارز دیجیتال است. ارز دیجیتال یک نوع ارز است که فقط به صورت آنلاین جا به جا می شود و نمونه فیزیکی ندارد. برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال مقاله ” ارز دیجیتال به زبان ساده” را مطالعه کنید.

بیت کوین یک واحد پول برای خرید و فروش مانند ، انواع دیگر پول هاست. بیت کوین به راحتی قابل انتقال از یک حساب به حساب دیگر است. هر جای دنیا که باشید بدون نیاز به تبدیل بیت کوین به ارز داخلی کشورها، می توانید از حساب خود خرید کنید یا خدمات خود را ارائه دهید. بیت کوین نه تحت تحریم آمریکا است و نه مالیات به آن تعلق می گیرد. زیر و بم بیت کوین را در اینجا مطالعه کنید.

بیت کوین

روند تغییرات ارزش بیت کوین از زمان پیدایش

بیت کوین رسما از سال 2009 راه اندازی شده و به عنوان اولین ارز دیجیتال پا به عرصه اقتصاد جهانی گذاشت. سال های اول کمتر کسی بیت کوین را می شناخت و ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین را قبول می کرد. در سال 2010 ارزش هر بیت کوین 0.06 دلار بود.

با گذشت یک سال ارزش آن به صورت یکنواخت به 0.3 دلار در اوایل سال 2011 رسید. اولین جهش بزرگ بیت کوین در همین سال رقم خورد. در طی یک سال رشد 2000 درصدی بیت کوین ، توجه خیلی ها را جلب کرد. و این جهش شروع استفاده از بیت کوین برای کارهای غیرقانونی بود. چراکه انتقال بیت کوین غیرقابل پیگیری و ردیابی بوده و است. بزرگ ترین سایتی که در آن زمان اقدام به خرید و فروش اجناس و ارائه خدمات غیر قانونی می کرد، سایت Silk Road بود که نهایتا پلمپ شد و صاحبان آن مجازات شدند.سرمایه گذاری در بیت کوین تحلیل تکنیکال

سال 2013 ، سال اقبال عمومی به بیت کوین بود. در این سال تجار نو اندیش و صاحبان کسب و کار های نوین به بیت کوین به شکل یک روش پرداخت نگاه کردند. آگاهی عمومی نیز راجع به سرمایه گذاری در بیت کوین افزایش یافت. در انتهای این سال ارزش هر بیت کوین به 817 دلار رسید.

در سال 2014 بیت کوین یک قدم بزرگ برداشت اما ارزشش افت کرد. در این سال شرکت مایکروسافت پرداخت با بیت کوین را پذیرفت و امکان خرید بازی ها، نرم افزارها و سخت افزارها را با بیت کوین امکان پذیر کرد. اما به دلایل نامعلوم ارزش بیت کوین تا پایان 2014 به حدود 300 دلار سقوط کرد.

بیت کوین یکی دو سال کجدار و مریض به زندگی خود ادامه داد تا به سال 2017 رسید. سال انفجار قیمت بیت کوین. در این سال اغلب شرکت های بزرگ، سیستم پرداخت با بیت کوین را استارت زدند. اکثر بانک ها در بیت کوین سرمایه گذاری کردند. ارزش بیت کوین روز به روز افزایش پیدا می کرد و هر روز خبر جدید از سرمایه گذاری در بیت کوین به گوش می رسید. باور کردنی نیست اما در واخر سال 2017 ارزش هر بیت کوین به حدود 20 هزار دلار رسید!!!

اما در سال 2018 شاهد روند نزولی درقیمت بیت کوین هستیم. با این حال در بازه های زمانی ارزش بیت کوین افزایش و کاهش داشته است. اما در کل از ابتدای سال جدید میلادی قیمت بیت کوین همراه با کاهش یکنواخت بوده است به طوری که اکنون ارزش هر بیت کوین به حدود 7000 دلار رسیده است. سرمایه گذار ها می دانند که افت ارزش برابر با یک فرصت جدید برای سرمایه گذاری است اما با اطلاعات کامل و حساب شده. در ادامه درباره مزایا و معایب سرمایه گذاری در بیت کوین بیشتر بخوانید.

 

مزایای سرمایه گذاری در بیت کوین

  • فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد

همان طور که در مقاله زیر و بم بیت کوین خواندید، طراح بیت کوین یک سقف مشخص 21 میلیونی برای بیت کوین تعریف کرده است. بدین معنی که در نهایت 21 میلیون بیت کوین استخراج خواهد شد. که تا کنون حدود 16 میلیون بیت کوین استخراج شده است. تقاضا برای خرید بیت کوین روبه افزایش دائمی است و در صورت اینکه بیت کوین جدید تولید نشود، ارزش آن بالا می رود.

  • دوره بازگشت سرمایه و سوددهی

همان طور که در بخش قبل مشاهده شد، در صورت آشنایی با سیستم، سرمایه گذاری در بیت کوین می تواند دوره بازگشت سرمایه ای به کوتاهی چند ساعت و سود چند صد درصدی داشته باشد.

  • انتقال ارزان پول بین المللی

برای ارائه خدمات بین المللی یا خرید و فروش فرامرزی، یا باید کارت اعتباری بین المللی داشته باشید یا به درگاه پرداخت ارزی متصل شوید یا از بیت کوین استفاده کنید. قطعا انتقال پول با بیت کوین بسیار ارزان تر و سریع تر انجام می شود.

  • سهولت سرمایه گذاری

خرید و فروش بیت کوین به سادگی ساخت یک جیمیل است. هر زمان و هرجایی که اراده کنید می توانید بیت کوین بخرید یا بفروشید. برای آشنایی با نحوه خرید بیت کوین و همچنین ساخت کیف پول دیجیتال بیت کوین مقالات زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

کسب در آمد از استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در خوابگاه دانشجویی

سرمایه گذاری در بیت کوین مزایا و معایب

معایب سرمایه گذاری در بیت کوین

  • تغییرات ناگهانی (volatility)

برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید با معایب آن و روش های مقابله با این معایب آشنا باشید. بزرگ ترین عیب بیت کوین تغییرات ناگهانی آن یا volatility است. برای مثال در 17 دسامبر 2017 ارزش بیت کوین به بیشترین حد خود یعنی 19839 دلار رسید. اما 5 روز بعد دچار یک افت ناگهانی شد و به 12015 دلار کاهش پیدا کرد. یعنی حدود 7 هزار دلار سقوط سرمایه در 5 روز. اگر فردی با روش های تکنیکال بیت کوین آشنا نباشد احتمالا دچار ضرر خواهد شد.

  • دردسرسازی برای حکومت ها

همان طور که می دانید، انتقال بیت کوین قابل ردیابی و شناسایی نیست. این موضوع به افراد و شخصیت های حقوقی اجازه می دهد که معاملات خود را به صورت ناشناس انجام دهند. پس هر کس که بخواهد کار خلاف قانونی انجام دهد بیت کوین می تواند گزینه خوبی باشد. این موضوع می تواند برای حکومت ها و امنیت جامعه دردسر ساز باشد.

  • محدودیت شبکه بلاک چین

در حال حاضر 3 تا 7 تراکنش در ثانیه در شبکه بلاک چین بیت کوین تایید می شود. با گسترش شبکه، زمان تراکنش و هزینه آن افزایش خواهد داشت. به نظر می رسد موسس بیت کوین آقای ساتوشی ناکاموتو به فکر این روزها نبوده است. به هر حال اگر این مشکل حل نشود ممکن است در ارزش بیت کوین تاثیرگذار باشد.

  • عدم پشتیبانی

به دلیل اینکه بیت کوین در یک شبکه غیر متمرکز کار می کند و تحت کنترل هیچ سازمان یا شرکتی نیست، اشتباه شما غیر قابل جبران است. برای مثال اگر رمز عبور خود را فراموش کنید هیچ سایت یا مرجعی نیست که رمز شما را تجدید کند. همین طور اگر اشتباها مبلغی را به آدرس دیگری بفرستید دیگر قابل بازگشت نیست. اما این موضوع دیگر جای نگرانی ندارد. امروزه کیف پول های سخت افزاری در دسترس کاربران بیت کوین قرار گرفته و تمام اطلاعات حساب کاربری شما در یک قطعه الکترونیکی مانند فلش مموری ذخیره می شود. کیف پول های سخت افزاری مشکل فراموشی رمز خصوصی را حل کرده اند و همچنین حساب بیت کوین شما را غیر قابل هک می کنند.

سرمایه گذاری در بیت کوین تحلیل تکنیکال

به هر حال بیت کوین هم مانند بسیاری از گزینه های سرمایه گذاری جذابیت ها و معایب مخصوص خود را دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارید با ما در ارتباط باشید و مطالب آموزشی به روز را دنبال کنید.

پلتفرم آرمانی نیز خدمات تبادل ارزهای دیجیتال را با بالاترین سطح امنیتی ارائه می دهد که می توانید با کمترین کارمزد از این سیستم استفاده کنید.

صرافی ارز دیجیتال آرمانی آرمانکس Rmonex

خلاصه مطلب
آنچه برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید بدانید
عنوان مقاله
آنچه برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید بدانید
توضیحات
برای سرمایه گذاری در بیت کوین و هر چیز دیگر باید اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید تا در تصمیم گیری به شما کمک کند.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو