نکات کلیدی سرمایه گذاری بیت کوین

اشتراک با دوستان

بیت کوین اولین ارز رمز نگاری شده است که در سال 2009 رسما رونمایی شد. آن زمان ارزش هر بیت کوین چند سنت بیشتر نبود. هیچکس حتی ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) نیز تصور نمی کرد ارزش این سکه های مجازی روزی به چند هزار دلار برسد. امروزه سرمایه گذاری فقط در بخش تولید و خدمات خلاصه نمی شود. بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال امنیت سرمایه و سودهای کلان هستند. سرمایه گذاری بیت کوین یکی از روش های سرمایه داری است که ثروت شما را از قوانین حاکمیت هر کشوری رها می کند. به همین دلیل است که بزرگان سرمایه داری دنیا پیشنهاد می کنند حداقل یک درصد ثروت خود را به سرمایه گذاری بیت کوین اختصاص دهید. اما سرمایه گذاری بیت کوین همان قدر که سودهای کلان در دوره بازگشت چند روزه به همراه دارد، امکان زیان دهی و ضررهای ناگهانی نیز وجود دارد. با شناخت زیر و بم بیت کوین ، احتمال زیان دهی کم خواهد شد. در ادامه توجه شما را به نکات کلیدی پیرامون سرمایه گذاری بیت کوین جلب می نمایم.

 

قبل از مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود مقاله “ آنچه برای سرمایه گذاری در بیت کوین باید بدانید” را مطالعه کنید.

 

سرمایه گذاری بیت کوین ، بلند مدت یا کوتاه مدت؟

قبل از بحث درباره روش های سرمایه گذاری بیت کوین لازم است به این سوال پاسخ دهیم که سرمایه گذاری بیت کوین کوتاه مدت یا بلند مدت؟

چیزی که در ابتدا به نظر می رسد این است که سرمایه گذاران بلند مدت حتما سود کلانی می کنند. چراکه در طی 10 سال گذشته قیمت بیت کوین 300 هزار برابر شده است!!! بله درست است. سرمایه گذاری بلند مدت برای بیش از یک سال ریسک کمتری دارد و می تواند زمینه ساز سودهای کلان باشد. با اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که بیت کوین در 5 سال آینده هم این روند افزایشی را ادامه دهد، اما اگر ادامه داد چطور؟ سرمایه گذاری یک درصدی در طولانی مدت گزینه خوبی می تواند باشد.

سرمایه گذاری کوتاه مدت از چند دقیقه تا چند هفته نیز جذابیت های خود را دارد. در زمان نوشتن این مقاله، قیمت یک بیت کوین در هفته گذشته 4 میلیون تومان افزایش داشت. این یک سرمایه گذاری جذاب است در صورتی که با روش های تحلیلی کاملا آشنا باشید. از سوی دیگر برای سرمایه گذاری کوتاه مدت احتیاج به وقت آزاد دارید که مرتبا نمودارها و چارت های زمانی را بررسی و تحلیل کنید. البته این کار بدون ریسک و استرس نیست.

 

روش های سرمایه گذاری بیت کوین

اولین چیز برای شروع سرمایه گذاری بیت کوین یک کیف پول بیت کوین است. انواع کیف پول ها و روش های ساخت آن ها را در مقاله ” راهنمای جامع کیف پول بیت کوین” بخوانید. در ادامه روش های سرمایه گذاری نوشته شده است:

  • استخراج بیت کوین

یکی از روش های سرمایه گذاری بیت کوین ، استخراج بیت کوین است. استخراج، یک مسئله فنی در حوزه ارزهای دیجیتال است که مفصلا در مقاله ” کسب درآمد از استخراج بیت کوین” توضیح داد شده است. به صورت خلاصه استخراج به معنی تایید تراکنش ها درون شبکه بلاک چین است. فرآیند تایید توسط کامپیوترهای قدرتمند یا ماینر انجام می شود. اما برای سرمایه گذاری لازم نیست با مفاهیم پیچیده استخراج آشنا باشید. استخراج بیت کوینبرای این کار می توانید یک ماینر خریداری کنید و خودتان شروع به استخراج بیت کوین نمایید یا به استخر استخراج بیت کوین بپیوندید. راهکار اول مقدار سرمایه گذاری بیشتر و تخصص بیشتر و به نسبت سودهی بیشتری دارد راهکار دوم سرمایه کمتر، تخصص کمتر و سود کمتری نیز دارد. استخر استخراج بیت کوین یک شبکه ای از کامپیوتر ها و پردازنده ها است که در سراسر دنیا به هم وصل شده اند تا عملیات ماینینگ را به کمک هم انجام دهند. شما با لب تاپ ، کامپیوتر خانگی یا گوشی موبایل می توانید به این شبکه یا استخر متصل شوید و به ازای استفاده از سیستم شما، درصدی از بیت کوین به دست آمده به شما تعلق می گیرد.

به طور کلی استخراج بیت کوین همیشه هم سودده نیست و نیاز دارد که در این زمینه سر رشته داشته باشید.

  • خرید و فروش بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین روش دیگر سرمایه گذاری بیت کوین است که مقدار آن بستگی به جیب شما دارد. با توجه به موجودی حساب خود و اینکه سرمایه گذاری کوتاه مدت را می پسندید یا بلند مدت، می توانید اقدام به خرید بیت کوین نمایید. در زمان مناسب نیز بیت کوین خود را فروخته و سود کسب کنید. خرید و فروش بیت کوین عابر بانک بیت کوین ATMدر صرافی ارز دیجیتال در سراسر دنیا انجام می شود. که اغلب دارای سایت یا پلتفرم هستند و امکان خرید و فروش آنلاین را ایجاد کرده اند. همچنین دستگاه خودپرداز بیت کوین در اغلب کشورهای توسعه یافته راه اندازی شده که امکان پرداخت پول نقد و شارژ کیف پول بیت کوینی شما را فراهم می کند. اما برای خرید و فروش بیت کوین در ایران روش های دیگری وجود دارد که پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید: آموزش گام به گام خرید بیت کوین

  • پرداخت با بیت کوین

شرکت های بزرگ و کسب و کارهای نوین در حال ایجاد سیستم پرداخت با بیت کوین هستند. در این شرکت ها برای فروش محصولات یا ارائه خدمات گزینه پرداخت با بیت کوین نیز مشاهده می شود. این کار برای سرمایه گذاری بیت کوین در طولانی مدت بسیار سودمند است. علاوه بر اینکه مزیت رقابتی نسبت به دیگر رقبا ایجاد می کند، بخشی از درآمد مجموعه در حساب بیت کوین ذخیره می شود که مشمول مالیات نیز نمی شود. شاید در ایران نیز در آینده نزدیک شاهد سیستم پرداخت با ارز دیجیتال ملی باشیم.

 

نکته آخر:

بیت کوین یک سرمایه متغیر است. به عبارت دیگر ارزش بیت کوین ساعت به ساعت و حتی دقیقه به دقیقه در حال تغییر است. این تغییرات می تواند افزایشی یا کاهشی باشد. دلیل این تغییرات جوان بودن بیت کوین است. سرمایه گذاری بیت کوینکمتر از 10 سال از سن بیت کوین می گذرد و حجم مبادلات بیت کوین نسبت به دلار و یورو بسیار کمتر است. هرچه حجم مبادلات کمتر باشد، تغییرات بیشتر و ریسک بالاتر است. برای سرمایه گذاری بیت کوین حتما در ابتدا مطالعه کافی داشته باشید و مقداری از سرمایه را در این راه قرار دهید که در صورت ضرر و زیان، جبران پذیر باشد.

 

 

خلاصه مطلب
نکات کلیدی سرمایه گذاری بیت کوین
عنوان مقاله
نکات کلیدی سرمایه گذاری بیت کوین
توضیحات
سرمایه گذاری بیت کوین یکی از روش های سرمایه داری است که ثروت شما را از قوانین حاکمیت هر کشوری رها می کند. به همین دلیل است که بزرگان سرمایه داری دنیا پیشنهاد می کنند حداقل یک درصد ثروت خود را به سرمایه گذاری بیت کوین اختصاص دهید.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو