تعیین تکلیف قیمت برق ماینینگ و مجهز شدن مراکز استخراج به کنتور هوشمند

اشتراک با دوستان

سخنگوی صنعت برق از نهایی شدن قیمت برق ماینینگ و مجهز شدن مراکز استخراج رمز ارز برای کنترل مصرف برق از راه دور به وسیله کنتور هوشمند خبر داد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در رابطه با مجوز وزارت صمت در خصوص برق مصرفی برای استخراج رمزارز اعلام کرد:

فقط متقاضیانی که دارای مجوز وزارت صمت برای استخراج رمز ارز هستند می توانند مجوز مصرف برق را نیز دریافت کنند و برق مراکز استخراج رمز ارز از شبکه سراسری، نیروگاه‌های مستقل از شبکه و یا نیروگاه‌های تجدیدپذیر تازه تاسیس تامین خواهد شد.

وی افزود:

فعالیت مراکز استخراج رمز ارز بدون مجوز وزارت صمت و انعقاد قرارداد با صنعت برق تخلف محسوب شده و اگر این مراکز بدون مجوز از شبکه سراسری برق استفاده کنند و خسارتی به مشترکین برق وارد شود جریمه مصرف بدون مجوز، خسارت وارده به مشترکین و حتی ایجاد تغییر در کنتور به صورت جداگانه دریافت می شود که البته این جریمه قابل توجه خواهد بود.

رجبی مشهدی با اشاره به ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت:

طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند.

سخنگوی صنعت برق در ارتباط با معرفی متخلفان در زمینه استخراج رمزارز گفت:

اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می شود. وی افزود: ۵۰۰ تا ۷۰۰ مگاوات پیش بینی مصرف برق مراکز استخراج رمز ارز است که در ۸ ماه از سال که وضعیت مصرف برق کشور عادی است مشکلی وجود ندارد، در اغلب ساعات از چهار ماه گرم سال نیز برای تامین، دغدغه‌ای ایجاد نخواهد شد و در ۳۰۰ ساعت اوج مصرف نیز مصرف از شبکه ممنوع است

رجبی مشهدی در ارتباط با تخفیف های مشخص شده برای مراکز استخراج رمزارز گفت:

مراکز استخراج رمز ارز معاف از پرداخت هزینه انشعاب عمومی هستند و این مراکز می توانند از تخفیف‌های مشخص شده نیز در صورت متمرکز و مجتمع بودن استفاده کنند که این تخفیف‌ها تا ۳۵ درصد است.

وی همچنین اعلام نمود:

قیمت برق مصرفی رمز ارزها در ۸ ماه از سال ۴۸۰ تومان و در ۴ ماه گرم سال ۱۹۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت تعیین شد.

سخنگوی صنعت برق از پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می کنند، خبر داد و گفت:

در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد.

رجبی مشهدی در پایان اظهار داشت:

 در پروانه فعالیت این مراکز، محل و میزان مصرف و نحوه تامین برق مشخص شده است و شرایط تامین برق نیز توسط شرکت‌های برق در سراسر کشور مشخص خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *