جهش 600 دلاری قیمت بیت کویین در 2 ساعت/ دلیل این جهش چه بود؟

اشتراک با دوستان

روز گذشته حوالی ساعت 8 و نیم صبح به وقت تهران، قیمت بیت کویین و 10 ارز دیجیتال دیگر جهشی حدود 10 درصد را تجربه کردند.

 

روند تغییر قیمت بیت کویین در روز گذشته

قیمت بیت کویین در هفته گذشته به کمترین مقدار خود در یک سال گذشته رسید و پس از یک هفته نوسان روبه کاهش، روز گذشته شاهد رشد ناگهانی  600 دلاری قیمت بیت کویین بودیم. این جهش قیمتی حدود 8 و نیم صبح 23 مهر اتفاق افتاد و قیمت بیت کویین را از 6300 دلار به 6900 دلار رساند. البته در برخی از صرافی های ارز دیجیتال مانند Bitfinex قیمت بیت کویین تا 7700 دلار نیز رسید.  پس از یک اوج گیری دو ساعته، قیمت بیت کویین در کمتر از یک ساعت از 6900 به 6600 سقوط کرد و در همین کانال پایدار شد. نمودار زیر از سایت کوین مارکت کپ در بازه زمانی یک هفته گذشته گرفته شده و جهش بیت کویین را به خوبی نشان می دهد.

جهش قیمت بیت کویین

تاثیر ارز دیجیتال تتر بر جهش قیمت بیت کویین

تتر یک ارز رمزنگاری شده پایدار با پشتوانه دلار است. به این معنی که ارزش هر تتر باید برابر با یک دلار باشد. اما اخیرا قیمت تتر به کمتر از یک دلار و حدود 0.89 دلار رسید. به عقیده بسیاری از کارشناسان، همین موضوع باعث شده که بسیاری از کسانی که دارای تتر هستند نگران سرمایه خود شوند. مسلما این افراد برای حفظ ارزش سرمایه خود روی به دیگر ارزهای دیجیتال آورده اند. با نگاهی به روند تغییرات بیت کویین و ارزهای دیجیتال دیگر و مقایسه آن به تغییرات اخیر تتر می توان این نتیجه را گرفت که عامل جهش قیمت بیت کویین و دیگر ارزها، فروش تتر و خرید این ارزها است.

جهش قیمت بیت کویین

همچنین صرافی ارز دیجیتال Bitfinex گزارش کرده که 300 میلیون تتر را به خزانه تتر فروخته است. این یعنی افزایش فروش تتر و کاهش خرید آن. اگر روند کاهش قیمت تتر به همین شکل ادامه داشته باشد، احتمالا ارزهای دیجیتال دیگر به زودی افزایش قیمت خواهند داشت.

 

قیمت بیت کویین را چه کسی تعیین می کند؟

هیچ شخص خاصی در قیمت گذاری بیت کویین تاثیر ۱۰۰ درصدی ندارد. مجموعه خریداران ، فروشندگان و فاکتورهای مهم در بازار، قیمت بیت کویین را مشخص می کند. قیمت بیت کویین در سایت های شاخص مانند coindesk و coinmarketcap اعلام می شود. هر عاملی از عوامل سیاسی گرفته تا بلایای طبیعی می تواند در قیمت بیت کویین تاثیرگذار باشد. هر چه حجم مبادلات بیت کویین بیشتر شود، جریان آن قوی تر شده و عوامل موثر در آن کمتر می شود. ادامه مطلب

 

آشنایی بیشتر با تتر

تتر Tether ارز دیجیتالی است که با هدف تسهیل در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده به وجود آمده است. هر تتر، با واحد USDT نمایش داده می شود و معادل یک دلار آمریکا است. همچنین تعداد تترهای موجود در بازار باید برابر یا کمتر از دلارهای موجود در حساب بانکی پشتوانه تتر باشد. به این دلیل که در هر لحظه امکان دارد همه دارندگان تتر بخواهند سرمایه دیجیتالی خود را به دلار تبدیل کنند. اگر به هر دلیل پشتوانه پولی تتر تغییرات بزرگ داشته باشد در قیمت هر تتر تاثیر می گذارد. ادامه مطلب

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
جهش 600 دلاری قیمت بیت کویین در 2 ساعت/ دلیل این جهش چه بود؟
عنوان مقاله
جهش 600 دلاری قیمت بیت کویین در 2 ساعت/ دلیل این جهش چه بود؟
توضیحات
روز گذشته حوالی ساعت 8 و نیم صبح به وقت تهران، بیت کویین و 10 ارز دیجیتال دیگر جهش قیمتی حدود 10 درصد را تجربه کردند.
نویسنده
ناشر
آرمانکس
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *