حمایت مالی از تروریست با ارز دیجیتال به بهانه صدقه

اشتراک با دوستان

اغلب ارز های رمز نگاری شده به دلیل اینکه هویت طرفین معامله را فاش نمی کنند، راهی برای حمایت مالی از تروریست ها شده است. تروریست ها از این طریق بودجه دریافت می کنند، ماشین های شاسی بلند ژاپنی می خرند و از لحاظ تسلیحات نظامی تامین می شوند.

به گزارش CCN در چند ماه گذشته سایت هایی به وجود آمده است که به بهانه جمع آوری صدقه، پل ارتباطی حامیان تروریست و تروریست ها شده است. این سایت ها اغلب در فضای اینترنتی معمول وجود ندارند و در تاریکنت (Darkweb) فعالیت می کنند. هدف اصلی این سایت ها حمایت مالی از تروریست ها توسط حامیان آن هاست بدون اینکه ردی از خود بجا بگذارند. در این بین بسیاری از مردم مسلمان و غیر مسلمان نیز بدون اطلاع از ماهیت کار به عنوان صدقه مبالغی را پرداخت می کنند.

همچنین این سایت ها این قابلیت را ایجاد کرده که تروریست ها برای خرید تسلیحات نظامی، ماشین آلات سنگین و سواری از ارزهای رمزنگاری شده استفاده کنند. تراکنش های مالی با ارزهای رمز نگاری شده مانند بیت کوین انجام می شود. در این صورت هویت طرفین معامله نامشخص می مانند.

طی بررسی های به عمل آمده توسط تیم خبری CCN هیچ آدرس و نشانی از افراد پشت پرده این سایت ها وجود ندارد اما به نظر می رسد عوامل آن ها در سوریه حضور داشته باشند.

به هر حال ارزهای رمز نگاری شده، محاسن و معایبی دارند که این موضوع یکی از معایب بزرگ آن است.

 

منبع خبر:

CCN.com

 

بیشتر بخوانید:

خلاصه مطلب
حمایت مالی از تروریست با ارز دیجیتال به بهانه صدقه
عنوان مقاله
حمایت مالی از تروریست با ارز دیجیتال به بهانه صدقه
توضیحات
اغلب ارز های رمز نگاری شده به دلیل اینکه هویت طرفین معامله را فاش نمی کنند، راهی برای حمایت مالی از تروریست ها شده است.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *