خرید و فروش ارز دیجیتال در سامانه نیما

اشتراک با دوستان

موسوی لارگانی، نماینده مجلس، پیشنهاد داد برای ساماندهی ارزهای دیجیتال از سامانه نیما استفاده شود. به گزارش ارزنگار، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از خرید و فروش ارز دیجیتال در سامانه نیما خبر داد. سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) بستری برای شفاف سازی معاملات ارزی کشور است. چندی پیش به دستور بانک مرکزی و در گیر و دار افزایش نرخ ارز ، فعالیت صرافی ها برای خرید و فروش ارز محدود شد. اما اخیرا به صرافی ها در بستر سامانه نیما اجازه فعالیت ارزی داده شده است.موسوی لارگانی فلاورجان

این نماینده مجلس اظهار داشت خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به واسطه سامانه نیما قابل بررسی است. در صورت اینکه خرید و فروش رمز ارزها در سامانه نیما تعریف شود، صرافی های ارز دیجیتال می توانند در این زمینه تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت کنند. موسوی لارگانی در ادامه افزود: نبود یک مرکز رسمی برای نظارت بر خرید و و فروش ارزهای دیجیتال موجب بروز نابسامانی ارزی می گردد. اما در صورت تحقیق و برنامه ریزی در زمینه رمز ارزها و ایجاد بستری برای خرید و فروش ارزهای نوین در سامانه نیما، از این نابسامانی ارزی پیشگیری می شود.

در حال حاضر خرید و فروش ارز دیجیتال در سامانه نیما در حد یک پیشنهاد است و هنوز تصمیم جدی در این رابطه اتخاذ نشده است.

 

توضیحات بیشتر درباره سامانه نیما

  • هدف از راه اندازی سامانه نیما توسط وزارت صنعت و معدن و بانک مرکزی، کنترل و ساماندهی بازار ارز ثانویه است. در واقع سامانه نیما مخفف نظام یکپارچه معاملات ارزی است و رابط بین صادرکنندگان و واردکنندگان کالا می باشد. صرافی های مجاز نیز می توانند در این سامانه فعالیت کنند.
  • دسترسی به سامانه نیما برای صراف ها، بازرگانان و بانک ها امکان پذیر است. صرافی ها از طریق سامانه نظارت ارز، بازرگانان از طریق پورتال سامانه جامع تجارت و بانک ها از طریق پورتال ارزی می توانند به سامانه نیما دسترسی پیدا کنند.

 

منبع خبر:

ارزنگار

خلاصه مطلب
خرید و فروش ارز دیجیتال در سامانه نیما
عنوان مقاله
خرید و فروش ارز دیجیتال در سامانه نیما
توضیحات
موسوی لارگانی، نماینده مجلس، پیشنهاد داد برای ساماندهی ارزهای دیجیتال از سامانه نیما استفاده شود. 
نویسنده
ناشر
آرمای
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *