راه اندازی ارز دیجیتال بر پایه دلار توسط دو قلوهای وینکلووس

اشتراک با دوستان

صرافی جیمینای Gemini  متعلق به دو قلوهای وینکلووس طی اطلاعیه ای از آغاز همکاری این دو برادر با سازمان خدمات مالی نیویورک برای ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه دلار خبر داد.

ارز دیجیتال باثبات (stablecoin) بر پایه بلاک چین اتریوم طراحی شده و رقیب تتر محسوب می شود. توکن این ارز دیجیتال GUSD نام دارد و طبق وایت پیپر آن ، بر اساس استاندارد ERC-20 نام گذاری شده است. ویژگی این ارز رمزنگاری شده امکان تبدیل مستقیم آن به دلار و بالعکس است. به عبارت دیگر صرافی Gemini این امکان را ایجاد کرده که در ازای دریافت دلار ، توکن GUSD تحویل دهد. از طرفی دو قلوهای وینکلووس ادعا دارند که با این کار ضعف های تتر را بر طرف کرده اند. چراکه پیش از این ارز دیجیتال تتر به دلیل عدم شفافیت مالی مورد انتقاد کاربران بود و ارتباطاتی بین تتر و صرافی بیت فاینکس کشف شده است.

این دو برادر در بیانیه ای گفته اند که تاکنون هیچ ارز رمزنگاری شده ای بر پایه دلار و همراه با مقررات و شفاف سازی نبوده است تا بتواند به معنای واقعی ارز دیجیتال باثبات را ایجاد کند. از این پس توکن های GUSD معادل دلار آمریکا ارزش گذاری شده و پشتوانه دلار آمریکا در دنیای ارز های رمزنگاری است.

از آنجا که این ارز دیجیتال باثبات بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم تعریف شده، کیف پول های اتریوم برای ارز دیجیتال باثبات نیز کاربرد دارند.

دو قلوهای وینکلووس که به میلیاردر های بیت کوینی معروف هستند پیش از این نیز در شرکت فیس بوک سرمایه گذاری کرده بودند.

 

منبع خبر:

Ccn.com

 

 

بیشتر بخوانید:

خلاصه مطلب
راه اندازی ارز دیجیتال بر پایه دلار توسط دو قلوهای وینکلووس
عنوان مقاله
راه اندازی ارز دیجیتال بر پایه دلار توسط دو قلوهای وینکلووس
توضیحات
دو قلو های وینکلووس طی اطلاعیه ای از آغاز همکاری این دو برادر با سازمان خدمات مالی نیویورک برای ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه دلار خبر داد.
نویسنده
ناشر
آرمانکس
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *