زی کش چیست؟ و آیا قابل استخراج است؟

اشتراک با دوستان

زی کش یا زد کش (Zcash) یک ارز دیجیتال رمز نگاری شده مانند بیت کوین است. با این تفاوت که تراکنش های زی کش بر خلاف بیت کوین، قابل پنهان سازی است.

 

زی کش چیست؟

در رابطه با بیت کوین اگر کسی آدرس کیف پول شما را بداند می تواند از روش هایی ریز حساب تان را دربیاورد. اما زی کش با واحد ZEC ، از نوعی پروتکل به نام zk-snark یا ثبت ساختار برای امنیت شبکه استفاده می کند. این پروتکل به شبکه بلاک چین اجازه می دهد که مقدار و هویت طرفین تراکنش مخفی بماند.زی کش

زی کش در 28 اکتبر 2016 به صورت متن باز راه اندازی شد. یک تیم دانشگاهی و حرفه ای برنامه نویسان زد کش بوده اند و آن را پشتیبانی می کنند. 10 درصد از کوین های زدکش به مخارج شرکت برمی گردد و 1 درصد از نیز به امور خیریه اختصاص داده شده است.

کل کوین های زد کش مانند بیت کوین 21 میلیون است. اما بر خلاف بیت کوین زمان پردازش بلاک ها بجای 10 دقیقه 2.5 دقیقه است. پیش بینی می شود با امکانات وجود استخراج تمام کوین های زد کش 131 سال طول بکشد.

 

خرید زی کش از کجا؟

خرید و فروش زی کش نسبت به کوین های دیگر کمتر صورت می گیرد. به همین دلیل در ایران فعلا صرافی برای این کار موجود نیست. اما کسانی که علاقه مند به زی کش هستند می توانند از سایت بایننس این رمزارز را خریداری کنند. برای خرید زی کش در بایننس لازم است که ابتدا ثبت نام کنید و سپس در حساب خود اتریوم یا بیت کوین داشته باشید. به سهولت می توانید اتر یا بیت کوین را به زی کش تبدیل کنید. برای خرید اتر یا بیت کوین نیز می توانید از سایت آرمانکس استفاده نمایید.

 

استخراج زی کش، چگونه؟

مانند هر ارز دیگری زد کش هم به صورت انفرادی و هم استخری قابل استخراج است. با کشف یک بلوک جدید 50 ZEC پاداش داده می شود. اگر شما بخشی از یک استخر استخراج باشید، این پاداش بین شما و دیگر اعضا به نسبت تلاش برای پردازش، تقسیم می شود. البته 10 درصد از پاداش به حساب موسسان و یک درصد از آن برای امور خیریه واریز می شود. یکی از استخرهای استخراج برای زدکش flypool است که در آن امکان استخراج با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ هم وجود دارد.

زی کش ماینینگ

 

 

 

بیشتر بخوانید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

خلاصه مطلب
زی کش چیست؟ و آیا قابل استخراج است؟
عنوان مقاله
زی کش چیست؟ و آیا قابل استخراج است؟
توضیحات
زی کش یا زد کش (Zcash) یک ارز دیجیتال رمز نگاری شده مانند بیت کوین است. با این تفاوت که تراکنش های زی کش بر خلاف بیت کوین، قابل پنهان سازی است.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *