ساخت جزیره کریپتویی با سود حاصل از بیت کوین

اشتراک با دوستان

یک موسسه عام المنفعه در سال 2008 با ایده ساخت جزایر مستقل از حکومت ها در اقیانوس به وجود آمد که آن روز این ایده تخیلی بیش نبود. اما امروز این ایده به واقعیت پیوسته و این شرکت با سود حاصل از سرمایه گذاری زودهنگام در بیت کوین یک جزیره کریپتویی را در ساحل تایلند می سازد. جزیره ای که کاملا مستقل بوده و حتی پول آن یک نوع رمزارز اختصاصی است.

موسسه Seasteading 

موسسه Seasteading  در سال 2008 توسط گراملیچ و فریدمن با ایده ساخت جزایر مستقل تاسیس شد. فریدمن در رشته اقتصاد سیاسی تحصیل کرده بود و به قوانین بین المللی کاملا مسلط بود. مانند این قانون که جزایری که از فاصله 370 کیلومتری از ساحل کشورها، فاصله دارند در محدوده قوانین هیچ کشوری نیستند.

این قانون فریدمن را به این فکر انداخت که در آب های بین المللی جزایر مستقلی تاسیس کند که حتی پول آن جزیره یک پول مستقل از نظام بانکی جهانی باشد. در آن زمان این ایده فقط یک ایده بود و تنها کاری که فریدمن می توانست انجام دهد سرمایه گذاری در بیت کوین بود. چون به واسطه این ایده تحقیقاتی راجع بیت کوین کرده بود و از جهانی شدن آن مطمئن بود.

جذب سرمایه با ICO

سال گذشته با اوج گیری ارزش بیت کوین، ایده فریدمن دوباره جان گرفت و با فروش بخشی از بیت کوین هایش، بخشی از سرمایه تاسیس جزیره کریپتویی تامین شد. همچنین موسسه Seasteading  وارد همکاری با یک شرکت ساخت و ساز فرانسوی شد تا به صورت آزمایش مدلی از جزیره  کریپتویی را در نزدیکی جزایر پلینزی در همسایگی فرانسه بسازد. توکن VAR برای جذب سرمایه اولیه بر اساس استاندارد ERC-20 بر بستر اتریوم طراحی شد تا بعدا به عنوان رمزارز جزیره کریپتویی استفاده شود و الان سرمایه مورد نیاز را جذب نماید.

شروع ساخت جزیره کریپتویی در ساحل پوکت تایلند

موسسه Seasteading  اخیرا در کانال یوتیوب خود یک ویدیو از آغاز به کار پروژه ساخت جزیره مستقل در سواحل پوکت تایلند منتشر کرد. جزیره ای که با سرمایه 150 هزار دلاری شروع شده و قرار است مکانیزم مالی مستقل و بر اساس رمزارزها داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *