سرقت ریپل از مردی 56 ساله توسط یک خانم جوان

اشتراک با دوستان

پلیس سیدنی از بازداشت یک خانم 23 ساله به جرم سرقت ریپل از یک مرد 56 ساله به ارزش 65 هزار دلار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری Brisbane Times استرالیا، این سرقت با هک کردن ایمیل انجام شده است. خانم جوان 23 ساله با آشنایی قبلی، از حساب ریپل مرد 56 ساله و ایمیل متصل به آن حساب، خبر داشته است. با برنامه قبلی اقدام به هک ایمیل کرده و رمز آن را عوض می کند. سپس با استفاده از فعالسازی تایید دو مرحله ای عملا ایمیل را از دسترس مرد خارج کرده و کل حساب ریپل او را به حساب خود منتقل می کند. در نهایت ریپل سرقت شده را به بیت کوین تبدیل کرده و در چندین کیف پول بیت کوین ذخیره می نماید. دو روز بعد مرد قربانی به حساب ریپل خود مراجعه می کند و با عدد صفر مواجه می شود. پلیس سیدنی فورا در جریان قضیه قرار می گیرد و با عملیات سایبری رد خانم سارق زده می شود. نهایتا خانم جوان در خانه پدریش دستگیر شده و تمام وسایل الکترونیکی او ثبت و ضبط می گردد.

افسر جرائم رایانه ای پلیس سیدنی، در جریان بازداشت سارق، اذعان کرده است که این اولین سرقت مرتبط با ارزهای دیجیتال در استرالیا است و بدون تردید آخرین بار هم نخواهد بود. همچنین به سرمایه داران ارزهای دیجیتال هشدار داده است که از کیف پول های با امنیت بالا استفاده کنند. ایمیلی که برای ثبت حساب به کار می برند را در جای دیگر استفاده نکنند و رمز دو مرحله ای ایمیل خود را فعال نمایند.

ریپل یک نوع ارز دیجیتال است که پس از بیت کوین و اتریوم در رتبه سوم پرتراکنش ترین ارز دیجیتال قرار دارد. در حال حاضر نزدیک به ۳۸ میلیارد ریپل وجود دارد. ارزش هر ریپل، ۴۵ سنت بوده و در میان ارزهای دیجیتال ارزان قیمت قرار دارد.

در مقاله ای دیگر با عنوان “زیر و بم بیت کوین ، اولین ارز دیجیتال“به بررسی جامع بیت کوین پرداخته شده و در آن نکات مفیدی درباره کیف پول های با امنیت بالا بیان شده است. پیشنهاد می کنیم برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال این مقاله را از دست ندهید. همچنین با عضویت در کانال تلگرامی آرمانی (Rmonex) از مطالب آموزشی و خبری درباره ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
سرقت ریپل از مردی 56 ساله توسط یک خانم جوان
عنوان مقاله
سرقت ریپل از مردی 56 ساله توسط یک خانم جوان
توضیحات
پلیس سیدنی از بازداشت یک خانم 23 ساله به جرم سرقت ریپل از یک مرد 56 ساله به ارزش 65 هزار دلار خبر داد.
نویسنده
ناشر
آرمانکس
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *