صدور اولین مجوز تاسیس و بهره برداری مزرعه استخراج رمزارز در بوشهر

اشتراک با دوستان

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید حسین حسینی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر روز یکشنبه از صدور مجوز بهره برداری استخراج رمزازر در استان بوشهر خبر داد.

وی با اشاره به مشورت های انجام شده با فعالان حوزه رمزارز و تصمیم گیری در این مورد گفت:

 پس از بررسی، هم فکری و مشورت با فعالان این بخش، همچنین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف، صدور جواز تاسیس و بهره‌برداری برای متقاضیانی که جمع توان برق مصرفی تجهیزات استخراج رمز ارز آنها بیش از ۲۵۰ کیلووات (ولت ـ آمپر) باشد امکان‌پذیر است.

حسینی درباره کاربری واحدهای استخراج رمزارز و ضوابط مربوط به آن برای تهیه مجوز اظهار داشت:

 از آنجا که واحد استخراج کننده رمز ارز دارای کاربری صنعتی و مشمول ضوابط استقرار واحدهای صنعتی هستند بنابراین استقرار آنها فقط در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب و ویژه اقتصادی و نیروگاه‌ها امکان‌پذیر است.

وی همچنین افزود:

 براساس آیین‌نامه ابلاغ شده، صدور و یا اصلاح جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای استخراج رمز ارز در محل واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی موجود ممنوع است.

وی با معرفی سامانه اینترنتی به کاربران برای اطلاع از جزئیات ضوابط صدور مجوز گفت:

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر از جزئیات ضوابط صدور مجوز استخراج رمز ارز به سامانه اینترنتی این سازمان یا کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر مراجعه کنند.

حسینی در ارتباط با مرجع اخذ مجوز در این بخش توضیح داد:

 طبق ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت، متقاضیان می‌توانند طبق ضوابط تعیین شده در این آیین‌نامه برای گرفتن مجوز استخراج رمز ارز از طریق سامانه بهین‌یاب اقدام کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *