صرافی بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

اشتراک با دوستان

صرافی بیت کوین کسب و کاری است که در آن بیت کوین خرید و فروش می شود. خرید و فروش در صرافی بیت کوین با پول های رایج یا دیگر ارزهای دیجیتال انجام می گردد. نحوه خرید و فروش و مدل کسب و کار صرافی بیت کوین در ادامه بررسی می شود.

 

معامله در صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین در واقع واسط خریدار و فروشنده بیت کوین است. مانند تمام صرافی ها که واسطه خرید و فروش دلار هستند. اما بر خلاف صرافی های سنتی، اکثر صرافی های بیت کوین به صورت آنلاین یا اینترنتی کار می کنند. سیستم خرید و فروش آن ها معمولا بر روی یک پلتفرم (سایت یا اپلیکیشن) پیاده شده است. صرافی بیت کویندر پلتفرم صرافی بیت کوین ، خریدار بیت کوین قیمت مورد نظر خود را ثبت می کند. زمانی که فروشنده ای تمایل به فروش با قیمت خریدار را داشت، پلتفرم به خریدار اطلاع می دهد.

 

مدل کسب و کار صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین برای کسب درآمد و ادامه فعالیت از معاملات موفق درصدی را به عنوان کارمزد دریافت می کند. زمانی که یک خریدار به یک فروشنده لینک می شود و معامله ای صورت می گیرد، درصدی از حجم معامله به صرافی بیت کوین می رسد. این درصد چیزی بین 0.25 درصد تا 1 درصد است. البته برای خرید بیت کوین با ریال، علاوه بر کارمزد، مبلغی به عنوان کارمزد تبدیل ریال به دلار نیز دریافت می شود. این مبلغ در تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر دریافت نمی شود.

 

مراحل تشخصیص هویت در صرافی بیت کوین

صرافی بیت کوین علاوه بر ایجاد لینک بین فروشنده و خریدار، مسئولیت کنترل و نظارت بر فرآیند خرید و فروش بیت کوین را نیز بر عهده دارد. برای این کار هر کاربر باید دارای هویت مشخص باشد. بنابراین قبل از اقدام به خرید یا فروش بیت کوین، هر کاربر باید در سامانه خرید و فروش ثبت نام کند. تشخیص هویت در صرافی بیت کوین معمولا برای ثبت نام اطلاعات شناسنامه ای به علاوه مدارک شناسایی به صورت آنلاین دریافت می شود. البته صرافی های مختلف مکانیسم تعیین هویت متفاوتی دارند. برخی از آن ها برای ایجاد ارتباط مالی با حساب بانکی کاربر، شماره حساب یا شماره کارت را نیز درخواست می کنند.

 

باید توجه داشت که صرافی بیت کوین با کیف پول بیت کوین متفاوت است. کیف پول بیت کوین جایی برای نگهداری رمز خصوصی و آدرس حساب بیت کوین است و امکان پیدا کردن خریدار یا فروشنده را نمی دهد. با این حال اکثر صرافی های بیت کوین در پلتفرم خود یک کیف پول بیت کوین نیز طراحی می کنند.

 

مطالب پربازدید:

خلاصه مطلب
صرافی بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟
عنوان مقاله
صرافی بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟
توضیحات
صرافی بیت کوین کسب و کاری است که در آن بیت کوین خرید و فروش می شود. خرید و فروش در صرافی بیت کوین با پول های رایج یا دیگر ارزهای دیجیتال انجام می گردد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *