فروش رمزینه ارز (ارزهای دیجیتال) در صرافی های کشور

اشتراک با دوستان

از این پس خرید و فروش رمزینه ارز در ایران توسط صرافی های ارز دیجیتال انجام می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از محمد رضا فروزنده دوست، مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات، به زودی مجوز فروش رمزینه ارز ها یا ارز دیجیتال از سوی بانک مرکزی به صرافی های ارز دیجیتال داده می شود. این صرافی ها با دریافت ریال انواع رمزینه ارزها را می فروشند. وی افزود: در صورتی که یک رمزینه ارز بین کشورهای منطقه ایجاد شود و تبادلات اقتصادی کلان با آن انجام گردد، می توانیم دلار را دور زده و مبادلات دلاری را به تبادلات رمزینه ارزی تبدیل کنیم.

رمزینه ارز فروزنده دوست

کنترل نرخ ارز

فروزنده دوست درباره کنترل نرخ ارز توسط ارزهای دیجتال گفت: پیش بینی من این است که در صورت تولید رمزینه ارز ملی و ترویج آن در فضای کسب و کار داخلی، نرخ دلار کنترل شده و مردم نیز بسیاری از معاملات خود را بر اساس رمزینه ارز انجام دهند.

بررسی فنی

وی افزود: در حال حاضر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بحث های فنی درباره رمزینه ارزها انجام می گردد. رمزینه ارزنحوه قرار گیری آن در سیستم مالی کشور بسیار اهمیت دارد. همچنین مسئله مقبولیت آن و پذیرش آن توسط مردم بسیار مهم است. چراکه تولید رمزینه ارز ملی ممکن است انجام شود اما مورد استقبال قرار نگیرد. همان طور که کوین هایی مانند پوتین کوین و ترامپ کوین تولید شد اما رواج پیدا نکرد.

خودپرداز بیت کوین

مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات درباره گسترش بیت کوین در دنیا اضافه کرد: امروزه ارز دیجیتالی مانند بیت کوین آنقدر محبوبیت پیدا کرده که بیش از سه هزار دستگاه خود پرداز بیت کوین ( BTM ) دوطرفه در سراسر دنیا نصب شده است. دو طرفه به این معنی که هم می توان پول تحویل داد و بیت کوین دریافت کرد و هم بیت کوین داد و پول دریافت کرد.

خود پرداز بیت کوین BTM

 

منبع خبر:

ایلنا

خلاصه مطلب
فروش رمزینه ارز (ارزهای دیجیتال) در صرافی های کشور
عنوان مقاله
فروش رمزینه ارز (ارزهای دیجیتال) در صرافی های کشور
توضیحات
به گزارش ایلنا و به نقل از محمد رضا فروزنده دوست، مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات سازمان فناوری اطلاعات، به زودی مجوز فروش رمزینه ارز ها از سوی بانک مرکزی به صرافی های ارز دیجیتال داده می شود.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *