فیروز آبادی از تصویب تولید بیت کوین در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد

اشتراک با دوستان

دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، از تصویب تولید بیت کوین در کارگروه های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.

 

به گزارش ایلنا، ابوالحسن فیروزآبادی در رابطه با لزوم آمادگی در حوزه ارزهای دیجیتال گفت: ” در تلاش هستیم هم تولید بیت‌کوین (ماینینگ) در کشور مجاز شود و هم بتوانیم از مراکز مبادله بیت کوین برخوردار شویم. ”

وی اضافه کرد: ” البته تولید بیت کوین در کارگروه‌های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی تصویب شده اما بحث مراکز مبادله بیت کوین هنوز نهایی نشده است.”

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه درباره پیش نویس ارز های دیجیتال گفت: هنوز سند پیش نویس رمز ارزها در شورای عالی فضای مجازی مطرح نشده اما در دستور کار قرار دارد. وی در ادامه از لزوم ساماندهی ارز های رمز نگاری شده گفت. چراکه در آینده ای نزدیک از این فناوری در کلیه حوزه های پولی و بانکی دنیا و در حوزه عقد قراردادهای هوشمند استفاده خواهد شد. بنابراین باید به تدریج در بحث ارز دیجیتال آمادگی کسب کنیم. زیرا این احتمال وجود دارد که به زودی رمز ارزها در کشور فراگیر شوند و مجبور شویم از ارزهای دیجیتال وارداتی استفاده کنیم.

همچنین فیروزآبادی از تصویب آیین نامه اتصال بانک های دولتی در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی خبر داد. کارهای تخصصی این آیین نامه در کارگروه های تخصصی در مرکز ملی فضای مجازی انجام شده و امروز عصر در شورای عالی بررسی و تصویب می گردد.

پیش از این روحانی در رابطه با ساماندهی ارزهای دیجیتال دستور خود را به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابلاغ کرده بود. همچنین پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی از تصویب قانون ارز دیجیتال در مجلس خبر داده بود. اما تاکنون اتفاق قانونی در حوزه ارزهای دیجیتال نیافتاده است. شاید تصویب تولید بیت کوین در مرکز ملی فضای مجازی نوید بخش تصمیمات بعدی باشد.

 

منبع خبر:

ایلنا

خلاصه مطلب
عنوان مقاله
فیروز آبادی از تصویب تولید بیت کوین در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد
توضیحات
دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، از تصویب تولید بیت کوین در کارگروه های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *