معاون وزیر اقتصاد ودارایی کشور: استخراج رمزارز نوعی ایجاد دارایی است که باید معایب آن را شناخت و از محاسن آن به نفع کشور استفاده کرد.

اشتراک با دوستان

محمد علی دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد و دارایی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به پدیده جدید استخراج رمزارزها و فراگیر شدن تدریجی آن گفت: استخراج رمزارز نوعی ایجاد دارایی است که برهمین اساس می توان آنرا یک صنعت جدید در نظر گرفت. البته در این حوضه نیاز به مدیریت و نظارت بانک مرکزی است.


معاون وزیر اقتصاد همچنین با تعریف فناوری بلاک چین گفت:

بلاک چین یک فناوری است که اجازه می دهد اطلاعات را به شکل رمزنگاری شده و توزیع شده داشته باشیم و استخراج رمزارز کسب وکار و صنعتی است که با استفاده از فناوری بلاک چین، افراد تلاش می کنند رمز ارز بدست آورند، این به این معنی است که رمزارز پاداش کسی است که از فناوری بلاک چین استفاده کرده است.

دهقان با اشاره به معایب و محاسن هر پدیده و صنعت جدیدی گفت:

استخراج رمزارز یک پدیده جدید با معایب و محاسن منحصر به فرد است که باید با در نطر گرفتن معایب آن، از محاسن به نفع کشور استفاده نمود.

وی با اشاره به نوسان شدید قیمت رمزارزها افزود:

رمزارزها اسامی و انواع مختلفی دارند که معروف ترین و رایج ترین آن ها در حال حاضر بیت کوین است و کسانی که قصد کار در این صنعت را دارند باید بدانند که این صنعت با ریسک فراوان روبه روست و تمامی رمزارزها از جمله بیت کوین با نوسان شدید قیمت در بازار روبه رو هستند.

همچنین محمدی انارکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با توجه به افزایش مصرف برق برای استخراج رمزارزها گفت:

وزارت ارتباطات می تواند در بحث شناسایی و رصد دستگاه های ماینر مشارکت کند و باید به این نکته توجه داشت که مشکل مصرف برق در تابستان جدی تر است و در فصول دیگر از این بابت مشکلی نیست.

احمد محمدی انارکی افزود:

از ظرفیت های خوب رمزارزها باید استفاده کرد، زیرا که قابلیت پیگیری ندارد، بنابراین از طریق آن می توان برای کشور ارزآوری کرد و واردات انجام داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *