مقایسه روش های استخراج اتریوم ( استخری، انفرادی و ابری )

اشتراک با دوستان

در این مقاله سه روش متداول استخراج اتریوم با هم مقایسه شده و معایب و مزایای هر یک بیان شده است. روش استخراج ابری اتریوم، استخر استخراج و استخراج انفردای بررسی شده است. اما در ابتدا با یک سری مفاهیم باید آشنایی داشته باشید. در صورتی که کلمات ارز دیجیتال، بلاک چین ، اتریوم و استخراج برای شما واضح نیست مقالات زیر را مطالعه بفرمایید و مجددا به این صفحه مراجعه کنید.

استخراج اتریوم یعنی چه؟

استخراج در زبان ارزهای دیجیتال به معنی حل معادلات ریاضی برای افزایش امنیت تراکنش ها است. حل این معادلات توسط سیستم های کامپیوتری که ماینر اتریوم نام دارد انجام می شود. در صورتی که یک سیستم کامپیوتری بتواند معادله را حل کند، از طرف شبکه بلاک چین اتریوم به آن سیستم پاداش داده می شود. هر کسی می تواند سهمی در حل این معادلات داشته باشد و از این طریق کسب درآمد کند. برای توضیح بیشتر پاراگراف بعد را بخوانید.

اتریوم یک شبکه بلاک چین ویژه خود دارد. همه تراکنش هایی که در شبکه اتفاق می افتد باید تایید و ثبت شود. به این فرآیند تایید و ثبت، ثبت سند یا proof of work می گویند. این فرآیند با پیدا کردن هش های معتبر انجام می شود و امنیت شبکه را تضمین می کند. پیدا کردن این هش ها با سعی و خطا انجام می شود و برای پیدا کردن آن میلیون ها میلیون سعی باید انجام شود. به انجام این سعی و خطا استخراج اتریوم گفته می شود و با پردازنده های قوی توسط ماینرها انجام می گردد.

3 روش استخراج اتریوم

برای استخراج اتریوم سه روش کلی موجود است که هر یک مزایا و معایب خود را دارد. برخی نیاز به سرمایه گذاری زیاد داشته و برخی نیاز به فضا، برق و تعمیر و نگه داری است. و باید بدانید که استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به پیش زمینه و تحقیقات دارد.

  • استخراج اتریوم از استخر استخراج

استخراج اتریوم از استخر آسان ترین و سریع ترین روش استخراج اتریوم است. ماجرای استخر استخراج به ماجرای وصیت پدر به پسران با چوب خشک بسیار شبیه است. هر فرد توانایی محدودی دارد اما وقتی افراد با هم متحد شوند قدرت چند برابری پیدا می کنند. همه اعضای یک استخر استخراج تعهد دارند که برای حل معادله تلاش کنند و در صورتی که معادله ای حل شد، جایزه آن به نسبت تلاش هر فرد بین همه اعضا تقسیم شود. اما چه استخری بهتر است؟ برای جواب به این سوال سه مورد در نظر گرفته می شود: حجم استخر، حداقل شرط پرداختی و کارمزد استخر.استخراج اتریوم

هرچه تعدا اعضای استخر یا به اصطلاح حجم استخر بیشتر باشد، شانس حل معادله و دریافت جایزه بیشتر است. گرچه تعداد زیاد افراد باعث می شود که پاداش دریافتی بین تعداد بیشتری تقسیم شود اما بهتر از آن است که چند هفته هیچ درآمدی نداشته باشید.

شرط پرداخت در واقع حداقل موجودی حساب شما در استخر است که اجازه انتقال به کیف پول شما را می دهد. برای مثال یک استخر ماینینگ قید می کند که شزط پرداخت 10 اتر است. یعنی شما وقتی می توانید اترهای استخراج شده را به کیف پول خود منتقل کنید که حداقل 10 اتر استخراج کرده باشید. مشخص است که هرچه شرط پرداخت کمتر باشد، به صرفه تر بوده و سریع تر به درآمد می رسید.

هر استخر ماینینگ دارای یک کارمزد است که برای ادامه فعالیت در آن استخر از حساب شما کسر می شود. این کارمزد درصدی از میزان استخراج شما و چیزی بین 1 تا 3 درصد است. البته استخرهایی با صفر درصد کارمزد وجود دارند که مخارج آن ها از خیریه تامین می شود. این استخرها زیاد پایدار و قابل اعتماد نیستند.

  • استخراج انفرادی اتریوم

در استخراج انفرادی همه پاداش برای شماست البته اگر آنقدر خوش شانس باشید که در رقابت با شبکه بزرگی از ماینرهای دیگر و شرکت های بزرگ بتوانید معادله ای را حل کنید. استخراج انفرادی وقتی به سوددهی می رسد که قدرت پردازش بالایی را ایجاد کنید. شاید نیاز باشد چیزی حدود 100 کارت گرافیک جمع کنید. راه اندازی این حجم کارت گرافیک مشکلات خود را دارد. مصرف برق بالا، صدای زیاد، تهویه و کنترل حرارت از مشکلات این روش است.

  • استخراج ابری اتریوم

در استخراج ابری اتریوم ، یک شخص یا شرکت که تجهیزات استخراج دارد، توان پردازشی خود را اجاره می دهد. در واقع شما مبلغی را می پردازید که از تجهیزات این شرکت ها استفاده کنید. استخراج ابری اتریوم معایب و مزایایی دارد که در زیر بررسی می شود. به عنوان مزایا شما هیچ مسئولیتی در قبال خرابی تجهیزات و هزینه برق مصرفی ندارید.(البته بعضی از شرکت ها این هزینه ها را بر عهده مشترک می گذارند. قرارداد را پیش از پرداخت با دقت مظالعه کنید.)استخراج اتریوم ابری

به عنوان معایب این روش شما امکان ارتقا تجهیزات را ندارید و همچنین ممکن است بعد از پرداخت هزینه، ارزش اتریوم کاهش یابد و حتی نتوانید به اندازه پول خود استخراج داشته باشید.

استخراج ابری بیشتر برای شرکت های فروشنده اشتراک ابری سودمند است. چون بدون تلاش برای استخراج کسب درآمد دارند. چه شما بتوانید استخراج کنید چه نتوانید آن ها حق اشتراک خود را می گیرند. با این حال احتمال کسب درامد از فضای ابری بیشتر از استخراج انفرادی است.

بیشتر بخوانید:

خلاصه مطلب
مقایسه روش های استخراج اتریوم ( استخری، انفرادی و ابری )
عنوان مقاله
مقایسه روش های استخراج اتریوم ( استخری، انفرادی و ابری )
توضیحات
در این مقاله سه روش متداول استخراج اتریوم با هم مقایسه شده و معایب و مزایای هر یک بیان شده است. اما در ابتدا با یک سری مفاهیم باید آشنایی داشته باشید.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *