مقایسه مدل های ماینر اتریوم برند Radeon

اشتراک با دوستان

این روزها خیلی از ماینر ها به سمت استخراج اتریوم آمده اند چراکه سختی شبکه بیت کوین افزایش یافته و رقابت برای استخراج بیت کوین به شدت زیاد شده است. برای استخراج حرفه ای اتریوم نیاز به ماینر اتریوم دارید. در این مقاله چند نمونه از اتریوم ماینر ها ساخت شرکت Radeon از لحاظ کارایی، هزینه و مصرف برق با هم مقایسه شده است.

ماینر اتریوم radeon

ماینر اتریوم GPU چیست؟

در ابتدا استخراج اتریوم با CPU انجام می شد. چون کاربران شبکه بلاک چین اتریوم زیاد نبود و تایید تراکنش ها زمان و انرژی کمتری می برد. اما در حال حاضر حجم تراکنش ها رو به افزایش است و ماینر ها برای کسب درآمد بیشتر ترجیح می دهند از واحد پردازش گرافیکی یا GPU استفاده کنند. در واقع ماینر GPU یک پردازنده گرافیکی قدرتمند است که برای پردازش تراکنش های شبکه بلاک چین و در نهایت استخراج ارز های دیجیتال استفاده می شود.

GPU

معیارهای یک ماینر اتریوم خوب چیست؟

معیار های مهم در انتخاب بهترین ماینر اتریوم قدرت پردازش ، مصرف برق و هزینه اولیه آن است. قدرت پردازش و هزینه اولیه بستگی به بودجه شما دارد. اما مصرف برق و هزینه های آن در کشور ما به نسبت پایین است و این یک نکته مثبت برای ماینینگ می باشد. بنابراین بهترین اتریوم ماینر سخت افزاری است که کمترین مصرف برق با بیشترین قدرت پردازش داشته باشد. در ادامه چند اتریوم ماینر بر مبنای هزینه برق میانگین جهانی باهم مقایسه می شود.

 

Radeon R9 295X2

این ماینر اتریوم دارای هش ریت بسیار بالا (46.0 MH/s) است و حدود 600 دلار هزینه بر می دارد. هزینه مصرف برق آن (بر مبنای هزینه برق میانگین جهانی) حدود 1.44 دلار در روز و سود روزانه آن 1.61 دلار است. با کسر هزینه ها سالیانه درآمد خالص آن 586 دلار خواهد بود.

 

Radeon R9 HD 7990

این ماینر اتریوم 680 دلار قیمت دارد. هزینه صرف برق آن 1.08 دلار در روز و قدرت پردازش ان نیز 36.0 MH/s می باشد. پردازش آن و به همان نسبت مصرف برق آن نسبت به 295X2 کمتر است. درآمد روزانه آن 1.29 دلار  درآمد سالیانه آن 470 دلار خواهد بود.

 

Radeon RX 480

می توان به جرات گفت که ماینر اتریوم سری RX یک ماینر کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است. هزینه مصرف برق آن نسبت به سری R9 به صورت قابل توجهی کمتر و برابر با 0.43 دلار بر روز است. هش ریت آن 25.0 MH/s و درآمد روزانه ان 1.21 دلار و درآمد سالیانه آن 440 دلار است. قیمت خرید اتریوم ماینر RX 480 در سایت ebay 199 دلار است.

 

Radeon RX 470

این ماینر اتریوم نیز هزینه مصرف برق مشابه با مدل  RX 480 دارد. قدرت پردازش آن مقداری کمتر و برابر با 24.0 MH/s است. درآمد روزانه آن با کسر هزینه ها 1.15 دلار و درآمد سالیانه آن 418 دلار است. این ماینر حدود 219 دلار قیمت دارد.

 

البته باید توجه داشت که برای استخراج ارز دیجیتال نیاز به سرمایه گذاری و مقداری دانش مربوطه هستید. همچنین باید تغییرات قیمت و اخبار ارزهای دیجیتال را به صورت مداوم پیگیری کنید. پیشنهاد ما به شما عضویت در کانال تلگرامی آرمانکس است. در این کانال، آموزش های لازم برای ماینینگ ارزهای دیجیتال، اخبار و اتفاقات این حوزه و تغییرات قیمت ارزهای مهم ارائه می شود.

عضویت در کانال تلگرامی آرمانکس (اخبار ارز دیجیتال)

 

بیشتر بخوانید:

خلاصه مطلب
مقایسه مدل های ماینر اتریوم برند Radeon
عنوان مقاله
مقایسه مدل های ماینر اتریوم برند Radeon
توضیحات
برای استخراج حرفه ای اتریوم نیاز به ماینر اتریوم دارید. در این مقاله چند نمونه از اتریوم ماینر ها ساخت شرکت Radeon از لحاظ کارایی، هزینه و مصرف برق با هم مقایسه شده است.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *