نئو چیست؟ + چهار مشخصه اصلی نئو

اشتراک با دوستان

نئو یک پلتفرم پیشرو در زمینه اقتصاد هوشمند و در زبان یونانی به معنی جوان و نوین است. نئو که به اتریوم چینی ها نیز معروف است، به دلیل جهش ارزش، شهرت یافت. نئو در حال حاضر یکی از 10 ارز دیجیتال ارزشمند جهان است. تا اردیبهشت 97 حدود 65 میلیون نئو در گردش بوده و زمان تراکنش این سیستم بلاک چین 15 تا 25 ثانیه است. در ادامه با جزئیات نئو بیشتر آشنا شوید.

 

نئو از کی و از کجا آمد؟

نئو در سال 2014 با نام آنتشیرز (AntShares ) به عنوان اولین پلتفرم بلاک چین چینی توسط هونگفی و ژنگ آغاز به کار کرد. آنتشیرز در سال 2016 با استقبال عمومی روبه رو شد و متقاضیان استفاده از سرویس های بلاک چین افزایش پیدا کردند. بنابراین هیئت مدیره آنتشیرز تصمیم گرفت شرکت را توسعه دهد و برند Neo را بجای آنتشیرز انتخاب کند. شرکت نئو در شانگهای چین واقع شده و قطعا زیرساخت مناسبی برای پیشرفت چین در زمینه ارز دیجیتال خواهد بود.

نئو Neo

توکن نئو چیست؟

پلتفرم نئو دو نوع توکن دارد. NEO  و GAS  توکن های نئو هستند که در شبکه بلاک چین با حداکثر تعداد 100 میلیون تعریف شده اند. در شروع به کار سیستم 50 میلیون توکن NEO  توزیع شد و مابقی قابل استحصال است. همچنین در ابتدای کار شبکه به ازای ساخت هر بلوک اطلاعاتی، 8 تاGAS  جایزه داده می شد. در حال حاضر به ازای هر 2 میلیون تولید بلوک فقط 2 تاGAS  تولید می گردد. پیش بینی می شود که تا سال 2039 گردشGAS  به 100 میلیون برسد و تولید آن متوقف شود.

نئو GAS

چهار مشخصه اصلی نئو

علاوه بر هسته مرکزی بلاک چین نئو، مشخصه های دیگری نیز به این شبکه اضافه شده که مزیت های مهمی برای این پلتفرم ایجاد کرده است.

  • تراکنش های فراکنترلی

در تبادل های مالی رایج، تراکنش ها در یک هسته مرکزی ثبت و تایید می شوند. این نوع سیستم دارای کارایی بالایی است و تراکنش ها با سرعت زیاد انجام می شود. اما همیشه یک واحد نظارتی وجود دارد و نئو Neoاحتمال خرابی داده می رود. با اتوماتیک کردن تراکنش ها در یک شبکه غیرمتمرکز شفافیت مالی افزایش پیدا می کند اما از کارایی و سرعت شبکه کاسته می شود. چراکه هر تراکنش می بایست در تمام بلوک های اطلاعاتی شبکه بلاک چین اعتباردهی شود. نئو از یک سیستم نوین تراکنشی استفاده می کند که در آن تراکنش ها در شبکه بلاک چین اتفاق می افتد اما اولویت دهی در یک سیستم مرکزی خارج از بلاک چین انجام می گردد. نئو این سیستم تراکنش را سیستم تراکنش فراکنترلی می نامد. در اقع این سیستم کارایی سیستم های مرکزی مالی را همراه با امنیت و شفافیت سیستم های غیرمتمرکز دارد.

  • NeoX

NeoX  سیستم سرعت دهی به تراکنش های نئو در شبکه بلاک چین است. در واقع نئوکس مسیر پیمودن تراکنش ها را در شبکه بلاک چین بهینه می کند. تاکنون شرکت نئو اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است. اما نتیجه آن را در کاهش سرعت تراکنش های نئو در حدود 15 تا 25 ثانیه می توان دید. لازم به ذکر است که تراکنش های بیت کوین در حدود 10 دقیقه زمان می برد.

  • NeoFS

NeoFS  فایل های حجیم و بزرگ را به قسمت های کوچک تقسیم می کند تا با سرعت و کارایی بیشتر در شبکه جریان پیدا کنند. کاربران می توانند اهمیت یک فایل اطلاعاتی را مشخص کنند و بر اساس این اهمیت کارمزد تراکنش را پرداخت نمایند.

  • NeoQS

نئو کوانتوم سیف یک مکانیسم رمزنگاشت است که در مقابل حملات کامپوترهای کوانتومی مقاوم است. کامپویتر های کوانتومی می توانند یک خطر جدی برای امنیت سیستم های رمزنگاری شده باشند.

خلاصه مطلب
نئو چیست؟ + چهار مشخصه اصلی نئو
عنوان مقاله
نئو چیست؟ + چهار مشخصه اصلی نئو
توضیحات
نئو یک پلتفرم پیشرو در زمینه اقتصاد هوشمند و در زبان یونانی به معنی جوان و نوین است. نئو که به اتریوم چینی ها نیز معروف است، به دلیل جهش ارزش، شهرت یافت. نئو در حال حاضر یکی از 10 ارز دیجیتال ارزشمند جهان است.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *