وقتی که ونزوئلا تحریم های آمریکا را با ارز دیجیتال petro دور می زند

اشتراک با دوستان

مادورو می گوید: ارز دیجیتال petro که پشتوانه آن 5 میلیارد بشکه نفت است، دلار آمریکا را پایمال خواهد کرد و یک اقتصاد موفق در ونزوئلا ایجاد می کند.”

رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورور از فروش 1 میلیاردی petro در روز اول پیش فروش خبر داد و گفت: “petro، متولد شد تا مقابل تحریم های آمریکا بایستیم و رفاه را به مردم ونزوئلا تقدیم کنیم.” طبق گفته کارشناسان، نفت، گاز، طلا و الماس پشتوانه petro است و قادر خواهد بود در مقابل تحریم های آمریکا و اروپا ایستادگی کند.

ماردورو petro

Petro چیست؟

petro ارز دیجیتال کشور ونزوئلا است که ایده اصلی آن را هوگو چاوز رئیس جمهور اسبق این کشور مطرح کرده است. در دسامبر 2017 به صورت رسانه ای اعلام شد که ونزوئلا قصد دارد ارز دیجیتال petro را برای دور زدن تحریم های آمریکا رونمایی کند. هوگو چاوز petro

فروش اولیه پترو در فوریه 2018 آغاز شد و حدود یک میلیارد به فروش رسید. یک مقام ونزوئلایی می گوید در حال حاضر petro با دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و نئو و همچنین با ارزهای فیات مانند یوان، روبل، لیر و یورو قابل خریداری است و به زودی قابل اکسچنج با بولیوار (واحد پول ونزوئلا) خواهد بود.

ارزش هر petro معادل یک بشکه نفت ونزوئلا است. به عبارت دیگر قیمت آن با تغییرات ارزش یک بشکه نفت تغییر می کند. در آینده نزدیک فروشگاه ها و کسب و کارهای ونزوئلا با ارز دیجیتال بومی خود تجارت و خرید و فروش می کنند. همچنین به نظر می رسد روسیه برای تبادلات تجاری خود با ونزوئلا از petro استفاده می کند.

 

آیا petro اقتصاد ونزوئلا را نجات می دهد؟

هر بشکه نفت ونزوئلا 62 دلار ارزش دارد. یعنی 100 میلیون petro معادل 6.2 میلیارد دلار ارز حاصل از فروش نفت به اقتصاد این کشور کمک کرده و نرخ ارز دلار را به شدت کاهش می دهد. از طرفی وزیر تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد از این پس واردات از کشور برزیل با پترو انجام می شود. بسیاری از شرکت های برزیلی نیز با این طرح موافقت کرده اند. در مقابل اخیرا دونالد ترامپ هرگونه مبادله اقتصادی شرکت های آمریکایی را بر اساس petro ممنوع کرده است و آن را کلاهبرداری نیکولاس مادورور می داند.

petro

نقش روسیه در ارز دیجیتال petro

برخی از کارشناسان معتقدند که petro یک ارز دیجیتال روسی است که به نام ونزوئلا رونمایی شده است. در واقع نیمی از سرمایه گذاری و عمده کارهای فنی آن را کارشناسان روسی انجام داده اند. تحریم های جدید ترامپ علیه ارز دیجیتال ونزوئلا شاید یکی از دلایل مخفی کاری روس ها در پشتیبانی از petro باشد. شاید در آینده ای نزدیک پترو به یک ارز دیجیتال برای مبادلات اقتصادی بین تمام کشورهای تحت تحریم آمریکا تبدیل شود.

petro

خلاصه مطلب
وقتی که ونزوئلا تحریم های آمریکا را با ارز دیجیتال petro دور می زند
عنوان مقاله
وقتی که ونزوئلا تحریم های آمریکا را با ارز دیجیتال petro دور می زند
توضیحات
رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورور از فروش 1 میلیاردی petro در روز اول پیش فروش خبر داد و گفت: "petro متولد شد تا مقابل تحریم های آمریکا بایستیم و رفاه را به مردم ونزوئلا تقدیم کنیم."
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *