پرفکت مانی ، کلاهبرداری یا قانونی؟

اشتراک با دوستان

پرفکت مانی یک سرویس مالی است که به کاربران خود اجازه می دهد به وسیله اینترنت پرداخت یا انتقال پول انجام دهند. در پرفکت مانی می توان ارزهای مختلف از جمله ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کرد. شرکت پرفکت مانی در زوریخ سوئیس واقع شده اما در کشور پاناما به ثبت رسیده است. به همین دلیل به بسیاری از قوانین بین المللی پایبندی ندارد. این عدم پایبندی به قوانین مالی بین المللی معایبی را به همراه دارد که امکان کلاهبرداری و پولشویی را فراهم می کند. در سایت صرافی ارز دیجیتال آرمانی در این باره بیشتر بخوانید.

 

تاریخچه پرفکت مانی و ذخیره آزادی

کارشناسان مالی دنیا پرفکت مانی را جایگزین ذخیره آزادی یا Liberty Reserve می دانند. ذخیره آزادی یک شرکت پرداخت اینترنتی بود که در سال 2006 در کاستاریکا به ثبت رسیده بود و میلیون ها کاربر داشت. در این سرویس آنلاین با حداقل اطلاعات (نام، ایمیل و تاریخ تولد) حساب پولی ایجاد می شد. بنابراین بسیاری از پرفکت مانی کلاهبرداریتبادلات مالی تروریستی و جنایی در این سیستم صورت می گرفت. دولت آمریکا در می سال 2013 این شرکت را پلمپ کرد. با بسته شدن این سیستم بخشی از کلاهبرداری ها و انتقالات مشکوک در پرفکت مانی انجام می شود. بر خلاف بیت کوین که در بستر بلاک چین به صورت غیرمتمرکز کنترل می شود، پرفکت مانی با مدیریت یک شرکت ثبتی در پاناما اداره می گردد. گرچه دولت پاناما وجود چنین شرکتی در خاک خود را تکذیب می کند. جالب است که سایت پرفکت مانی با دامنه کشور ایسلند ثبت شده و گفته می شود که در زوریخ سوئیس اقامت دارد. به گفته سایت رویترز مشخصات تماس و آدرس شرکت نیز معتبر نیست. با این حال سیستم مالی پرفکت مانی به صورت گسترده مرتکب کلاهبرداری نشده و از سازماندهی خوبی برخوردار بوده است. گرچه برخی از کاربران از سیستم پرفکت مانی ناراضی بوده اند.

 

 

پرفکت مانی و امکان پولشویی

پولشویی تبدیل پول های کلان حاصل از کلاهبرداری و اختلاس به پول های به ظاهر مشروع است. برای مثال پرفکت مانی پولشوییسوهارتو قریب به 31 سال رئیس جمهور اندونزی بود و بیش از 15 میلیارد دلار در دوران خود اختلاس کرد و در 11 کشور جهان سرمایه گذاری نمود. انتقال این پول ها از روش های مرسوم امکان پذیر نیست. با ایجاد سرویس های مالی مانند پرفکت مانی این کار بدون دردسر انجام می گردد. شاید در حال حاضر بسیاری از اختلاس ها در کشورهای جهان سوم از این طریق انجام می شود.

 

خدمات پرفکت مانی و هزینه تراکنش ها

با وجود ابهامات بسیار پیرامون پرفکت مانی اما به دلیل پشتیبانی از کاربران ایران در بین ایرانیان محبوبیت پیدا کرده است. پرفکت مانی در ازای خدماتی که انجام می دهد هزینه هایی را دریافت می کند. برای انتقال درون شبکه پرفکت مانی برای کاربران تایید هویت شده 0.5 درصد و کاربران تایید هویت نشده 1.99 درصد از تراکنش را به عنوان کارمزد کسر می کند. همچنین برای اطلاع رسانی برداشت و واریز با اس ام اس 0.1 دلار و برای بازیابی حساب کاربری 100 دلار کارمزد دریافت می شود.

خلاصه مطلب
پرفکت مانی ، کلاهبرداری یا قانونی؟
عنوان مقاله
پرفکت مانی ، کلاهبرداری یا قانونی؟
توضیحات
شرکت پرفکت مانی در زوریخ سوئیس واقع شده اما در کشور پاناما به ثبت رسیده است. به همین دلیل به بسیاری از قوانین بین المللی پایبندی ندارد. این عدم پایبندی به قوانین مالی بین المللی معایبی را به همراه دارد که امکان کلاهبرداری و پولشویی را فراهم می کند.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *