پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده /پیشنهاد برای سرمایه گذاری

اشتراک با دوستان

طبق مقاله ای که ماه قبل در مجله Kata and Katana چاپ شد، برخی مدیران سایت های ارزهای دیجیتالی بر این باورند که طی 7 تا10 سال آینده قیمت بیت کوین به بیش از 1 میلیون دلار می رسد. مدیر عامل شرکت پی پال عقیده دارد که طی 7 تا10 سال آینده بیت کوین این شانس را دارد که قیمت خود را به بیش از 1 میلیون دلار برساند و این انقلابی در عرصه ارز های رمز نگاری به وجود می آورد.

مدیرعامل پی پال در رابطه با پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده می گوید:

“به نظر من شانس رسیدن به این موفقیت حداقل 50% است. یک بیت کوین می تواند به قیمتی بیش از 1 میلیون دلار برسد و این یعنی قیمت بیت کوین 250 برابر ارزش امروزی خود شود (امروزه ارزش هر بیت کوین معادل 4000دلار است).”

طبق گفته مدیر عامل شرکت پی پال، سرمایه گذاری در یک دارایی جدید مثل بیت کوین دارای خطرات و ریسک هایی است و افراد نمی توانند همه ی دارایی خود را در معرض ریسک قرار دهند، آن هم سرمایه گذاری که خطر از دست دادن دارایی، آن را تهدید می کند و نمی توان بدون بررسی شرایط موجود به سرمایه گذاری در آن پرداخت.

بیت کوین چگونه به موفقیت می رسد؟

یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد این است که بیت کوین از بدو ظهور به موفقیت هایی رسیده است. طی 10 سال گذشته بیت کوین با ایجاد شبکه ها غیر متمرکز میان کاربران و توسعه دهندگان آن و ایجاد گره توانسته جای خود را در بین کاربران و سهام داران آن، مستحکم کند.

مدیر شرکت پی پال در ادامه اضافه می کند که اگر بیت کوین به این موفقیت ( افزایش قیمت خود به بیش از 1 میلیون دلار)، این موقعیت را دارد که جایگزین ارزهای ذخیره شده گردد؛ البته این بدان معنا نیست که جایگزین ارزی مانند دلار امریکا گردد؛ بلکه خود بعنوان یک ارز بالاتر و یا در کناره دیگر ارزها به مبادله گذاشته می شود.

اصلاح حدود 80% ساختار بیت کوین

در سال 2018 با بازنگری که در مورد بیت کوین صورت گرفت منجر به این شد که حدود 80% از ساختار ارز بیت کوین اصلاح گردد و البته هنوز هم جای تغییر در ساختار آن وجود دارد.

اگر بیت کوین موفق شود، احتمالا جایگزین هیچ ارز و پولی نمی شود؛ بلکه خود بعنوان یک ارز با ارزش، بالاتر از تمامی ارز های دنیا قرار گرفته و وارد مبادلات پولی و مالی جهانی می گردد. برای مثال در مناطقی مانند فیلیپین که در آن خدمات مالی گران می باشد، از هر ده نفر، یک نفر با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین اقدام به مبادلات مالی می کند و این خود یک نمونه از کاربرد ارزهای رمز نگاری شده در جهان می باشد.

باتوجه به پذیرش نسبتا بالای بیت کوین در سطح جهانی و شناخته شدن در بین مردم به عنوان یک دارایی در حال رشد، به نظر می رسد که با هر 10 میلیون دلار سرمایه گذاری در بیت کوین، یک درصد به سهام بیت کوین افزوده می شود.

پیشنهاد برای سرمایه گذاری در بیت کوین

مدیر پی پال در ادامه توضیح می دهد که:

“من پیشنهاد می کنم که برای سبد سهام 10 میلیون دلاری، باید 100 هزار دلار دربیت کوین سرمایه گذاری کرد تا بتوان  یک درصد از سهام را بدست آورد ولی بیشتر از این مقدار ریسک زیادی دارد، چون خطر از دست دادن سرمایه با چنین سرمایه گذاری بعید نیست.”

“من پیشنهاد می کنم که برای سبد سهام 10 میلیون دلاری، باید 100 هزار دلار دربیت کوین سرمایه گذاری کرد تا بتوان  یک درصد از سهام را بدست آورد ولی بیشتر از این مقدار ریسک زیادی دارد، چون خطر از دست دادن سرمایه با چنین سرمایه گذاری بعید نیست.”

همچنین اگر بیت کوین نتواند چنین سرمایه ای را جذب کند طی 3تا 5 سال آینده ارزش سهام خود را از دست می دهد که ضرر سنگینی به ارزش سهام بیت کوین وارد می شود. اما اگر بیت کوین موفق به جذب چنین سرمایه ای شود، طی 7 تا10 سال آینده این 100 هزار دلار سرمایه گذاری، ارزشی بیش از 25 میلیون دلار خواهد داشت که رقمی بیش از دوبرابر ارزش اولیه خود است.

وی افزود : ” هم اکنون 60 میلیون دارنده بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد که با اضافه شدن با آن، مقدار مبادلات مالی در روز به بیش 1 بیلیون دلار در روز خواهد رسید و این خود موفقیتی برای ارزهای رمزنگاری شده می باشد.”

وی اضافه کرد: “پس از ده سال کار بی وقفه و خستگی ناپذیر ، امروزه بیش  از 60 میلیون دارنده بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد که با اضافه شدن 1 میلیون نفر در ماه که همراه با اضافه شدن 1 بیلیون دلار سرمایه در روز است، نیل به این موفقیت دور انتظار نیست.”

           مدیر پی پال در طرح پیشنهادی خود در مورد بیت کوین می گوید : ” قیمت بیت کوین اغلب به نسبت محاسبه شده تعداد دارندگان ضربدر عدد 7000 دلار می گردد. این موضوع را بدین صورت می توان تفسیر کرد کرد که اگر تعداد صاحبان بیت کوین در طولانی مدت افزایش یابد  نشان می دهد که افزایش استفاده از رمز نگاری ارزی به عنوان  یک ارز جایگزین ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین گردد.”

توجه به این نکته ضروری است که قیمت بیت کوین برابر است با تعداد دارندگان آن ضربدر تعداد قیمت بیت کوین که حدود 7000 دلار است. بنابراین اگر این مقدار ثابت بماند و در کناره آن 3 میلیارد نفر در سراسر کره خاکی از بیت کوین استفاده کنند، ارزش آن به 21 تریلیون دلار خواهد رسید.

با تلاش هایی که در عرصه رمزنگاری و ارز موسسات مالی شده است، مشاهده می شود که در ماه های اخیر بیت کوین توانسته خصوصیات امنیتی، شفافیت های مالی و منطبق بودن با عرضه و تقاضای خود را نهادینه سازد و در نهایت خبر از رشد و بلوغ آن دارد. اگرچه هنوز مشخص نیست آیا بیت کوین می تواند به بازار 1 تریلیون دلاری دست یابد، ولی مدیران آن در بلند مدت به این موفقیت خوش بین هستند.  

خلاصه مطلب
پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده /پیشنهاد برای سرمایه گذاری
عنوان مقاله
پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده /پیشنهاد برای سرمایه گذاری
توضیحات
مدیر عامل شرکت پی پال عقیده دارد که طی 7 تا10 سال آینده بیت کوین این شانس را دارد که قیمت خود را به بیش از 1 میلیون دلار برساند و این انقلابی در عرصه ارز های رمز نگاری به وجود می آورد.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

One thought on “پیش بینی قیمت بیت کوین تا 10 سال آینده /پیشنهاد برای سرمایه گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *