چارلی لی: نصف شدن قیمت در ماه بعد یک شوک برای استخراج لایت کوین خواهد بود.

اشتراک با دوستان

چارلی لی خالق لایت کوین پیش بینی کرده است که ممکن است استخراج لایت کوین پس از نصف شدن ارزش آن در همین تابستان، دیگر به صرفه نباشد.


لی در 10 ژوئیه در مصاحبه ای با سایت خبری رمزارزی استرالیایی میکی، پیامدهای احتمالی اکوسیستم استخراج لایت کوین را زمانی که نیمه اول آن برنامه ریزی شده بود منعکس کرد که سود بلوک فعلی در شبکه 50 درصد کاهش می یابد.
او توضیح داد که” این همیشه نوعی شوک برای سیستم است و هنگامی که سود استخراج به نصف کاهش می یابد برای بسیاری از استخراج کنندگان سود آور نیست و به ناچار ماینرهای خود را خاموش می کنند. اگر درصد زیادی این کار را انجام دهند، بلوک ها برای مدت زمانی کند می شوند. برای لایت کوین این زمان سه روز و نیم قبل از تغییر بعدی است، بنابراین ممکن است مثلا پس از هفت روز بلوک های کندتر، تنظیم شده و همه چیز درست شود.”
با توجه به اینکه کاهش سود استخراج موجب کاهش عرضه رمزارز می شود، به طور کلی انتظار می رود نصف شدن ارزش با یک افزایش قیمت مناسب همراه باشد. اما لی دیدگاه دیگری در مورد اینکه عرضه، تقاضا و احساسات متضاد است، بیان می کند: ” از لحاظ قیمت، باید با بدبینی قیمت گذاری شود، چون همه از ابتدا در مورد آن می دانند. اما چیزی که مردم انتظار دارند افزایش قیمت است. بنابراین بسیاری از مردم در حال خرید هستند زیرا آنها انتظار دارند قیمت ها بالاتر برود. پس چون آنها در حال خرید هستند، قیمت ها واقعا بالا می رود!”
آنطور که میکی یادآوری می کند، در نهایت نصف شدن ارزش لایت کوین در ماه اوت 2015 ، افزایش قیمت را در ژوئیه همان سال در پی داشت. درواقع تا 50درصد کاهش ارزش را با کاهش بلوک تجربه کرد و سپس 75 درصد افزایش را در پی داشت.
با برگشت به عقب، لایت کوین تقریبا 36 درصد سود خود را در نمودار سه ماهه خود گزارش می دهد، اما طبق گفته های خود در ماه دسامبر 2017 تقریبا 67 درصد کاهش داشته است.

در همین حال آنتونی پامپلیانو یکی از بنیانگذاران موسسه دیجیتال مورگان کریک، اخیرا پیش بینی کرده است که یکی از بزرگترین پیش برندگان افزایش قیمت ارز بیت کوین نصف شدن آن است. با توجه به اقتصاد عرضه- تقاضای کلاسیک به عنوان عامل اصلی برای پیش بینی، انتظار می رود تا پایان سال 2021 قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *