کسب درآمد از استخراج بیت کوین

اشتراک با دوستان

ماینینگ (Mining  ) یا استخراج در دنیای ارز دیجیتال به فرآیند ثبت تراکنش ها در بلوک های اطلاعاتی گفته می شود. زنجیره ای از این بلوک های اطلاعاتی را بلاک چین و تجهیزات استخراج را ماینینگ ریگ (Mining rig ) می نامند. بنابراین استخراج بیت کوین را می توان فرآیند تایید تراکنش های جدید در بلاک چین و کشف بلوک های جدید معرفی کرد. برای آشنایی با استخراج بیت کوین و کسب درآمد از آن ادامه مطلب را بخوانید.

استخراج بیت کوین

توضیحات بیشتر درباره استخراج بیت کوین

هدف اصلی از استخراج بیت کوین این است که تاریخچه تراکنش ها طوری چینش شود که عملا هیچکس نتواند آن ها تغییر دهد. همچنین در فرآیند استخراج بیت کوین اولویت انجام و تایید تراکنش های جدید مشخص می گردد. از سوی دیگر استخراج بیت کوین را می توان مکانیسم معرفی بیت کوین های جدید به شبکه تعریف کرد. بلوک جنسیسماینرها نیز پس از استخراج بیت کوین کارمزدی به عنوان پاداش دریافت می کنند. با این کار دو هدف محقق می شود. یک تولید و انتشار پول جدید و دوم تشویق کاربرها به افزایش امنیت شبکه. جالب است بدانید که اولین بلوک بیت کوین در سوم ژانویه 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو تولید شد که بلوک جنسیس نام داشت.

 

 

 

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین همراه با تولید هش های جدید و پیچیده است. در واقع هش هر بلاک باید با تعدادی صفر شروع شود. احتمال پیدا کردن هش با تعداد زیادی صفر بسیار کم است. همین موضوع باعث می شود که استخراج بیت کوین به یک کار بسیار پیچیده و انرژی بر تبدیل شود. در همین راستا واژه “سختی” برای تعیین میزان پیچیدگی یافتن بلوک های جدید در مقایسه با اولین بلوک بکار می رود. از طرفی هیچ قطعیتی برای رسیدن به نتیجه مطلوب وجود ندارد. یعنی ممکن است یک ماینر پس از ماه ها تلاش و هزینه، نتواند بلوک جدیدی کشف کند.

 

کارمزد یا پاداش استخراج بیت کوین چقدر است؟

زمانی که یک ماینر یا استخراج کننده، موفق می شود یک بلوک جدید کشف کند، شبکه به صورت اتوماتیک به او کارمزد یا پاداش می دهد. این مقدار در حال حاضر 12.5 بیت کوین یا حدود 100 هزار دلار (101531) است.

استخراج بیت کوین

تجهیزات استخراج بیت کوین چیست؟

برای ساخت تابع هش و کشف بلوک های جدید به محاسبات پیچیده ریاضی نیاز است. این محاسبات باید در تجهیزات استخراج بیت کوینسیستم های کامپیوتری با قدرت پردازش بالا انجام شوند. به این سیستم ها ماینینگ ریگ mining rig می گویند. این سیستم ها باید بتوانند چندین گیگ هش را در ثانیه بررسی کنند. بنابراین روزها و هفته ها این فرآیند طول می کشد و انرژی برق بسیار زیادی هم مصرف می شود.

 

 

 

 

مطالب پربازدید:

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
کسب درآمد از استخراج بیت کوین
عنوان مقاله
کسب درآمد از استخراج بیت کوین
توضیحات
ماینینگ (Mining  ) یا استخراج در دنیای ارز دیجیتال به فرآیند ثبت تراکنش ها در بلوک های اطلاعاتی گفته می شود. زنجیره ای از این بلوک های اطلاعاتی را بلاک چین و تجهیزات استخراج را ماینینگ ریگ (Mining rig ) می نامند.
نویسنده
ناشر
آرمانی
لوگو

2 thoughts on “کسب درآمد از استخراج بیت کوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *