3 فیلم مستند برتر درباره بیت کوین که نباید از دست بدهید

اشتراک با دوستان

داستان بیت کوین از سال 2008 با انتشار مقاله سفیدی توسط ساتوشی ناکاموتو آغاز شد. از آن زمان به بعد به مرور در لایه های فرهنگی نفوذ کرد تا اینکه به سوژه فیلم سازی تبدیل شد. بسیاری از فیلم سازان سعی کردند درباره بیت کوین فیلم بسازند و این موضوع پیچیده را به شکل بصری به مخاطبان خود نشان دهند. در این بخش از سایت آرمانی سه فیلم مستند درباره بیت کوین معرفی می شود که در همینجا می توانید دانلود و تماشا کنید.

 

به طور کلی فیلم هایی که درباره بیت کوین و ارز دیجیتال ساخته شده است به دو دسته تقسیم می شوند. یک گروه با ایجاد هیاهو و استفاده از عناوینی مانند یک شبه میلیونر شوید، کلاهبرداری بزرگ، پولشویی قرن، پول کثیف و غیره سعی دارند توجه مخاطبان را جلب کنند. گروه دیگر به عمق موضوع توجه کرده و تلاش دارند این پدید جدید را به کمک صنعت فیلم سازی روشن کنند. این گروه از مهاجرت نظام پولی جهانی به سمت فناوری بلاک چین سخن می گویند. از مقاومت نظام بانکی کنونی و وقوع نهایی تغییر می گویند. بدون شک بچه های کودکان ما در دنیایی زندگی می کنند که ارز دیجیتال بجای پول نقد استفاده می شود. این دست فیلم های مستند به آموزش نسل کنونی با آینده پول می پردازد که در ادامه سه مورد از برترین مستندهای بیت کوینی معرفی می گردد.

  1. بیت کوین : پایان پولی که میشناسیم (Bitcoin: The End of Money As We Know It)

این فیلم مستند توسط Torsten Hoffmann ساخته و در سال 2014 اکران شد. به جرات می توان گفت که فیلم بیت کوین : پایان پولی که میشناسیم برترین فیلم در این زمینه است و به چگونگی روند تغییر سیستم سنتی پول می پردازد. کارگردان این فیلم برای ساخت این مستند 60 دقیقه ای با بسیاری از افراد و استارآپ های مهم ارزهای دیجیتال مصاحبه کرده است. همچنین گفته می شود که مستندی دیگر درباره اتریوم و ICO ها در دست ساخت دارد.

 

دانلود فیلم بیت کوین : پایان پولی که میشناسیم

کیفیت 1080p

کیفیت 480p

  1. خیز و خیز بیت کوین (The Rise and Rise of Bitcoin)

فیلم مستند خیز و خیز بیت کوین به تاثیر متقابل رسانه ها در افت و خیز بیت کوین می پردازد. بیت کوین یک ارز اجتماعی-اقتصادی است که رسانه ها در فراز و نشیب آن بی تاثیر نیستند. در این مستند تاریخچه بیت کوین در آینه رسانه ها نمایش داده می شود.

 

 

  1. زندگی با بیت کوین (Life on Bitcoin)

داستان یک زوج جوان در این فیلم حکایت می شود که تصمیم می گیرند تمام خرید و فروش های خود را با بیت کوین انجام دهند. خود را در یک چالش بیت کوینی قرار می دهند که در آن نه از کارت اعتباری و نه از پول نقد خبری نیست. ماجرای آستین و بکی در قالب فیلم زندگی با بیت کوین به بررسی مشکلات استفاده از بیت کوین در زندگی روزمره می پردازد.

 

بیشتر بخوانید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

 

Summary
3 فیلم مستند برتر درباره بیت کوین که نباید از دست بدهید
Title
3 فیلم مستند برتر درباره بیت کوین که نباید از دست بدهید
Description

در این بخش از سایت آرمانی سه فیلم مستند درباره بیت کوین معرفی می شود که در همینجا می توانید دانلود و تماشا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *