روسیه در جنگ اقتصادی همسنگر ایران می شود

اشتراک با دوستان

متخصصان حوزه بلاک چین روسیه برای تهیه زیرساخت رمز ارز ایرانی به کمک متخصصان ایرانی می آیند. بدین منظور تفاهم نامه مشترک بین نمایندگان دو کشور و با هدف مقابله با تحریم های آمریکایی، منعقد شده است.

رویداد ChainPoint’18 با محوریت بلاک چین و رمز ارزها در 23 و 24 آبان ماه در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد. در حاشیه این رویداد یک تفاهم نامه بین انجمن صنعت رمزنگاری و بلاک چین روسیه (RACIB) با آزمایشگاه بلاک چین ایران (IBL) و انجمن بلاک چین ارمنستان برای توسعه فناوری رمزارزها در اقتصاد ایران، به امضا رسید. آزمایشگاه بلاک چین ایران تحت نظر بانک مرکزی و به همت متخصصان دانشگاه صنعتی شریف جهت تامین نیاز های کشور در زمینه بلاک چین تاسیس شده است.

به گفته نماینده بلاک چین روسیه، ایران می تواند از تجربه متخصصان روسی استفاده کند چراکه تحریم های آمریکا علیه ایران بیش از پیش بوده و اخیرا نیز ارتباط مالی ایران با سوئیفت قطع شده است. گرچه در حال حاضر ایران از روش های جایگزین برای انتقالات پولی استفاده می کند. همچنین متخصصان حقوقی می توانند در زمینه تهیه بستر قانونی و سازماندهی رمز ارز ایرانی همکاری کنند.

پس از شدت گرفتن تحریم های آمریکا و قطع دسترسی ایران به سوئیفت، به نظر می رسد تمایل مسئولان ایرانی برای توسعه فناوری بلاک چین و رمز ارز ایرانی بیش از پیش شده است. به ویژه که صرافی های ارز دیجیتال بین المللی هم اخیرا اقدام به مسدود کردن کاربران ایرانی کرده اند. در این بین، روسیه که در تقابل با آمریکا است تمایل دارد تجربه خود را در طراحی رمز ارز ملی ونزوئلا، با ایران به اشتراک بگذارد.

 

منبع خبر:

Bitcoin.com

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *