توافق بر سر هارد فورک اتریوم

اشتراک با دوستان

توسعه دهندگان شبکه اتریوم در نهایت بر سر هارد فورک اتریوم توافق کردند. هارد فورک اتریوم اواسط ژانویه در بلاک 7,080,000 انجام می شود.

هارک فورک اتریوم طبق برنامه قبلی قرار بود در اکتبر 2018 اتفاق بیافتد که به دلیل عدم توافق بین توسعه دهندگان اتریوم این کار انجام نشد. تقریبا دو ماه بر سر این مسئله بحث بود تا اینکه روز گذشته در جلسه آنلاینی که بین توسعه دهندگان اتریوم برگزار شد، زمان و بلاک هارد فورک مشخص شد. در زمان نوشتن این مقاله، 232042 بلاک  معادل 37 روز تا هارد فورک اتریوم مانده است.

هارد فورک در واقع انشعابی از شبکه بلاک چین است که قابلیت های بهتری را ایجاد می کند. هارک فورک اغلب همراه با ایجاد یک کوین جدید است اما در این هاد فورک اتریوم کوین جدید ایجاد نمی شود. تغییر ویژه ای که در این هارد فورک برنامه ریزی شده مربوط به تغییر الگوریتم اثبات انجام کار به اثبات سهام است. این تغییر الگوریتم تاثیر مثبتی در افزایش کارایی شبکه دارد.

برای کسانی که با الگوریتم اثبات انجام کار آشنا نیستند، توضیح مختصری می دهیم تا تفاوت آن را با الگوریتم اثبات سهام بهتر درک کنند. الگوریتم اثبات کار یا proof of work که به اختصار Pow نوشته می شود، نوعی الگوریتم تایید تراکنش است که تمام گره های شبکه باید آن را تایید کنند. به عبارت دیگر وقتی یک تراکنش در شبکه بلاک چین ایجاد می شود، قبل از انجام باید توسط ماینرها تایید گردد. برای انجام این تایید انرژی زیادی جهت پردازش شبکه مصرف می شود.

هارد فورک اتریوم

اما الگوریتم اثبات سهام (PoS) فقط به سهام داران شبکه اجازه ماینینگ می دهد. سهام دار شبکه هر عضوی از شبکه است به شرطی که مقداری کوین را در حساب خود به عنوان تضمین گرو بگذارد. هر چه مقدار این تضمین بیشتر باشد، احتمال انتخاب آن گره به عنوان تایید کننده بیشتر است. در اثبات سهام به مراتب انرژی کمتری برای تایید بلاک های شبکه مصرف شده و همچنین نیازی به ابر پردازنده ها برای تایید بلاک ها نیست.

 

مطالب پربازدید:

 

کانال تلگرامی آرمانکس

 

 

 

 

خلاصه مطلب
توافق بر سر هارد فورک اتریوم
عنوان مقاله
توافق بر سر هارد فورک اتریوم
توضیحات
توسعه دهندگان شبکه اتریوم در نهایت بر سر هارد فورک اتریوم توافق کردند. هارد فورک اتریوم اواسط ژانویه در بلاک 7,080,000 انجام می شود.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *