افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

اشتراک با دوستان

بعد از چند ماه سخت، آلتکوین های بسیاری چون اتر (ETH)، چین‌لینک (LINK) و و بایننس (BNB) بالاخره روی خوشی را روی نمودارها دیدند. با افزایش ارزش آلتکوین ، شاید حتی بتوان بازاری گاوی برای آن‌ها انتظار داشت.

سال 2019 به پایان خود نزدیک می‌شود، و به‌طور کلی می‌توان گفت که سال مثبتی را پشت سر گذاشته است. در این سال، بزرگ‌ترین رمز ارز بازار توانست در شش ماه اول از 3330 دلار به 13880 دلار برسد. البته، می‌دانیم که بیت کوین سقوط‌هایی داشته و قیمت 7715 دلار را نیز تجربه کرده است.

آلتکوین‌ها نیز تقریباً شرایط مشابهی داشتند و درکنار رشد قیمت بیت کوین، شاهد افزایش ارزش آلتکوین بودیم. بعد از آنکه بیت کوین به بالاترین قیمت خود (13880 دلار) در سال 2019 رسید، یکباره افت قیمتی را تجربه کرد که آلتکوین ها هم تحت تآثیر قرار گرفتند.

البته این اتفاق برای برخی دارایی‌های دیجیتال متفاوت بود. بدین معنا که با کاهش ارزش بازاری بیت کوین، بسیاری از دارایی‌ها رشد مثبتی را طی می‌کردند. حتی بعضی آلتکوین‌ها نیز به بازار معرفی شدند و تأثیری مثبت بر بازار ایجاد کردند.

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

ضعیف شدن سلطه‌ی بیت کوین بر بازار

بیت کوین به عنوان رهبر بازار رمز ارزها شناخته می‌شود و حتی گاهی، مسیر را برای آلتکوین‌ها هموار می‌کند. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند شاخص تسلط بیت کوین، عاملی برای سنجش وضعیت دیگر آلتکوین‌ها است.

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

شاخص تسلط بیت کوین درواقع، میزان پولی است که درحال حاضر در بازار وجود دارد و درمقایسه با آلتکوین‌های دیگر، بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری شده است. در زمان تألیف این مقاله، شاخص تسلط بیت کوین 66 درصد است. بدین معنا که 66 درصد از پول موجود در بازار رمز ارز، بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری شده است.

در ژانویه سال 2018 که آلتکوین‌ها در اوج خود به‌سر می‌بردند، شاخص تسلط بیت کوین بسیار پایین بود و در سطح 35 درصد قرار داشت. این در حالی بود که اکثر آلتکوین ها روند رشد خود را طی می‌کردند.

شاخص تسلط بیت کوین فعلاً در مسیری قرار دارد که به افزایش ارزش آلتکوین ها نیز کمک می‌کند. برطبق تحلیل TradingView، تسلط بیت کوین پایین‌تر از نمودار میانگین رشد 100 روزه قرار گرفته و باعث شده سطح تسلط حالت معکوس پیدا کند.

نبض حیات در آلتکوین ها

تعدادی از آلتکوین های شناخته شده‌ی بازار، در روزهای اخیر شاهد افزایش ارزش بودند. افزایش ارزش آلتکوین ها باعث شده تا مشتریان جدیدی به سوی آنها جلب شوند. با این اتفاقات و بهبود وضعیت بعضی آلتکوین ها، ممکن است برخی چنین فکر کنند که فصل آلتکوین بعدی در راه است.

شاید بتوان چین‌لینک (LINK) را به عنوان یکی از محبوب‌ترین آلتکوین های حال حاضر درنظر گرفت. با بررسی نمودارهای این رمز ارز، می‌توانیم شروع یک دوره رشد را مشاهده کنیم.

پلتفرم Glassnode که در زمینه‌ی تحلیل شبکه زنجیره بلوکی فعالیت دارد، اخیراً در پیامی در توییتر خود به فعالیت و رشد چین‌لینک اشاره کرد: « از ماه می تا کنون، بیش از 330 هزار تراکنش لینک صورت گرفته و این توکن 0.333 دلاری به آدرس‌های مختلف ارسال شده است. درواقع به‌طور روزانه حدود 5 هزار تراکنش صورت می‌گیرد که این میزان بیش از 80 درصد نقل و انتقالات روزانه است.»

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

نیکولاس مرتن که مجری کانال برترین رمز ارزها در یوتیوب است، در برنامه‌ی ویدئویی آخر خود لینک را به‌عنوان رمز ارز محبوب خود اعلام کرد.

شایعاتی درمورد بایننس و همکارانش

در هفته گذشته بایننس از همکاری خود با بخش پرداخت Alipay سایت علی‌بابا، و همین‌طور برنامه پیام‌رسان WeChat خبر داد. بعد از این خبر، توکن بایننس (BNB) 9 درصد افزایش ارزش را تجربه کرد. کمتر از 24 ساعت بعد از این خبر، شرکت Alipay و WeChat این بیانیه را تکذیب کردند و چنگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نیز در پیامی تلاش کرد این اتفاق را توجیه کند.

این خبر می‌تواند نقطه‌ی شروع سقوط بایینس باشد. قبل از انتشار این خبر، بایننس در 14.25 دلار مورد معامله قرار می‌گرفت که بعد از آن به 17.47 دلار رسید. با این‌حال، این ارز دیجیتال باید بتواند صلاحیت خود را بعد از تمام این اتفاقات ثابت کند.

بسیاری از تحلیل‌گران و تاجران درمورد قیمت بایننس پیش‌بینی‌هایی ارائه کرده‌اند. به گفته‌ی یکی از این افراد، بایننس به 20 دلار نیز خواهد رسید.

درحال حاضر بایننس یکی از بزرگ‌ترین امیدهای من است و معتقدم به 20 دلار می‌رسد. فکر نمی‌کنم عقب‌گردی برای ما در کار باشد، اما اگر چنین اتفاقی افتاد، به نظرم به 16.30 دلار می‌رسد.

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

ساختار یکسان برای آلتکوین ها

یک تحلیل‌گر شناخته شده‌ی دیگر در توییتر به نام The Crypto Monk، چندین نمودار مختلف از آلتکوین‌های محبوب بازار منتشر کرد و در همه‌ی آنها یک چارچوب مشخص را نشان داد. این تحلیل‌گر به‌طور خاص درمورد TRX، XRP، و IOTA و افزایش ارزش آلتکوین نظراتی ارائه کرد.

اکثر آلتکوین ها از ساختار مشابهی پیروی می‌کنند. به آن موقع از سال نزدیک می‌شویم که می‌خواهیم با تاس انداختن موقعیت خود را مشخص کنیم.

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

تحلیل‌گر دیگری به نام «مایکل رمز ارزی» به این موضوع اشاره کرده است که، درحال حاضر بازار رمز ارز ها بازاری است که پتانسیل عملکرد مثبت را در خود دارد و می‌توان افزایش ارزش آلتکوین را انتظار داشت.

با بررسی سهم بازار آلتکوین ها، می‌بینیم که وضعیت اصلاً بد نیست

افزایش ارزش آلتکوین ها و رقابت با بیت کوین

به نظر می‌رسد فضای رمز ارزها درحال تغییر است و نمودارها دیگر شیب‌هایی غمگین برای این ارزهای دیجیتال نشان نمی‌دهند. درکنار نمودارها، اخبار مثبت و داده‌های بازاری که هر روز منتشر می‌شوند نیز، به این تغییرات و افزایش ارزش آلتکوین کمک می‌کنند.

اطلاعات موجود، تصاویر خوشایندی از آلتکوین ها به تصویر می‌کشند. تمام این‌ها ممکن است کوتاه‌مدت باشد و درنهایت عملکرد بیت کوین شاخص تأثیرگذار روی آلتکوین ها باشد. درهر صورت، نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که رشد بیشتر بایننس درمقابل بیت کوین، واقعاً هیجان‌انگیز است.

اما با توجه به گذشته، شاید بتوان پیش‌بینی کرد که اگر بیت کوین یکبار دیگر دچار افت شد، رمز ارزهای دیگر بازار نیز از آن پیروی کنند. درحال حاضر، کمتر از 220 روز تا هلوینگ بعدی بیت کوین زمان باقی مانده و بازار منتظر رشد دوباره‌ی این ارز دیجیتال است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *