افزایش علاقه به خرید بیت کوین در آمریکا و دنیا

اشتراک با دوستان

اخیراً یکی از مجلات خبری معتبر در زمینه رمز ارز به نام Crypto Radar، تحقیقی درخصوص تعداد کاربران جامعه رمز ارز انجام داد. برطبق این تحقیق 13.5 درصد از ساکنین آمریکا کسانی هستند که صاحب ارز دیجیتال هستند و یا تصمیم به خرید بیت کوین و دیگر رمز ارزها دارند. نکته‌ی جالب دراین مورد این است که این جمعیت، تقریباً با جمعیت کل آرژانتین برابر است.

در این تحقیق، 7.3 درصد از مردم هیچ رمز ارزی در تملک خود ندارند، ولی قصد خرید آن را دارند. 3.5 درصد اعلام کردند که ارز دیجیتال دارند ولی دیگر به دنبال خرید رمز ارز بیشتر نیستند. و 2.7 درصد از مردم رمز ارز دارند و باز هم به دنبال خرید بیشتر هستند.

نکته‌ی دیگری که در این تحقیق بدان اشاره شد، مسئله سن بود. با توجه به یافته‌های این پژوهش، هرچه سن پاسخ‌دهندگان بیشتر بود و بالاتر از 65 قرار داشت، این افراد به داشتن رمز ارز و یا خرید بیت کوین کمتر علاقه‌مند بودند. درمقابل، در گروه جوانان و افراد بین 18-24 و 25-34 سال، افراد به نگه‌داری و حتی خرید بیشتر ارز دیجیتال، راغب‌تر بودند.

از لحاظ جنسیت، در گروه افراد جوان‌تر، تفاوت فاحشی میان علاقه‌مندان مرد و زن وجود داشت. در این تحلیل، مردان کسانی بودند که بیشتر به سرمایه‌گذاری و کار با رمز ارزها علاقه داشتند. همچنین، درمیان گروه افراد مسن‌تر، زنان جزو کسانی بودند که به‌ندرت حتی اسم بیت کوین را شنیده بودند و حتی نمی‌دانستند چیست.

پیشتازی کاربران آمریکایی در جامعه‌ی ارز دیجیتال دنیا

زمانی که تحلیل‌گران، جامعه‌ی فعال رمز ارزی را بررسی می‌کنند، بیشتر تمرکز بر ایالت متحده آمریکا قرار می‌گیرد. 13.5 درصد از جمعیت آمریکا یا از قبل ارز دیجیتال خریداری کرده یا به‌دنبال خرید بیت کوین و دیگر رمز ارزها هستند. این جمعیت نزدیک به 44 میلیون است و اگر تنها افراد بالای 18 سال را درنظر بگیریم، تعداد به 34 میلیون می‌رسد. در تعریفی دیگر، جمعیتی معادل با جمعیت کل آرژانتین یا کانادا.

این اولین تحقیقی نیست که در زمینه رمز ارز انجام شده و آمریکایی‌ها را به عنوان بازیگران اصلی این صنعت شناسایی کرده است. در پژوهشی دیگر که در اوایل سال 2019 انجام شد، نتایج نشان دادند که 43 درصد از معامله‌گران بازار آنلاین، درمقایسه با سازمان‌های بورس آمریکا به صرافی‌های رمز ارز بیشتر توجه و اعتماد دارند. در تحلیلی دیگر نشان داده شد که 25 درصد از افراد به‌دنبال انجام حداقل یک تراکنش رمز ارزی هستند و 50 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز خواهان هزینه کردن و استفاده از ارزهای دیجتال خود در معاملات گوناگون هستند.

چشم‌انداز دش و رشد هر روزه‌ی صنعت ارز دیجیتال

یکی از اهداف سازندگان دش (Dash) این است که این رمز ارز را به ارز دیجیتالی کاربردی تبدیل کنند. به‌نظر می‌رسد با رشدی که در جغرافیای کاربران رمز ارز درحال شکل‌گیری است، این خواسته چندان دور از انتظار نیست.

شواهد نشان می‌دهد که ده‌ها میلیون دارنده‌ی بیت کوین در آمریکا وجود دارد که این تعداد هر روز نیز درحال افزایش است. دش رمز ارزی است که می‌خواهد بازار مشتریان و تاجران را مورد هدف قرار دهد. از مزایای این رمز ارز سرعت بالا (کمتر از دو ثانیه برای هر تراکنش نیاز است)، قیمت ارزان ( 0.0005 دلار)، و زنجیره بلوکی ایمن است.

این ویژگی‌ها برای افراد و کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به‌راحتی بتوانند برای محصولات و خدمات رمز ارز دریافت و پرداخت کنند بسیار مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *