بازار داغ پیش‌بینی‌ها درمورد نوسانات قیمت بیت کوین

اشتراک با دوستان

نوسانات قیمت بیت کوین باعث شده کاربرانش تصور کنند به بازار خرسی نزدیک می‌شوند. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند نوسانات قیمت بیت کوین ممکن است به 6 هزار دلار برسد. بااین‌حال، با اتفاقاتی که در گذشته رخ داده می‌دانیم که بیت کوین گاهی دقیقاً مخالف با باور و پیش‌بینی‌های دیگران عمل کرده است. و باید دید بیت کوین واقعاً به چه سویی حرکت می‌کند.

نوسانات اخیر قیمت بیت کوین

درچند روز گذشته، قیمت بیت کوین در طیف مشخصی شاهد یکسری تغییرات بوده است. البته این روند ثابت بعد از زمانی رخ داد که، بیت کوین در حرکتی آنی در 11 اکتبر به 8800 دلار رسید. چرا که کمی بعد، مجدداً به قیمت 8300 دلار کاهش پیدا کرد. بعد از این زمان، بیت کوین به‌طور ثابت در قیمتی میان 8100 و 8300 دلار در حرکت است، و به‌نظر نمی‌رسد قصد تغییر بیشتری داشته باشد.

درهرصورت، این تغییرات گذشته باعث شده تا بسیاری از تحلیل‌گران و کاربران جامعه‌ی رمز ارزی، چنین تصور کنند که به سوی بازار خرسی نزدیک می‌شوند. برخی معتقدند بیت کوین مجدداً به سطح 6 هزار دلار قبلی خود بازمی‌گردد. در سال 2018 بیت کوین تجربه‌ی مشابهی در قیمت 6000 دلار داشت.

یک تاجر شناخته شده در توییتر خود گفت: «با صبوری منتظر است تا بیت کوین به 6 هزار دلار برسد و آنگاه آن را به سبد خرید خود اضافه کند».

تیموتی پیترسون سرمایه‌گذار دیگری است که با این موج موافق است. به پیش‌بینی او نوسانات قیمت بیت کوین بین قیمت فروش بیت کوین و GBTC قرار خواهد گرفت.

بسیاری از مردم نیز از منطق Wyckoff استفاده می‌کنند، و برطبق آن معتقدند بیت کوین به زودی به نرخ 6 هزار دلار باز می‌گردد. منطق وایکاف از یک سرمایه‌گذار قرن بیستم به نام ریچارد وایکاف گرفته شده است. در تعریف این مدل، بیت کوین در یک مرحله‌ی خرسی قرار دارد و افتی 20 درصدی پیدا خواهد کرد که آن را به 6 هزار دلار یا پایین‌تر می‌رساند.

کدام پیش‌گویی صحیح است؟

همان‌طور که گفته شد، به باور بسیاری بیت کوین قرار است شیبی نزولی پیدا کند و به 6 هزار دلار برسد. بااین‌حال، تاریخ بارها به ما نشان داده که تحلیل‌گران یک چیز پیش‌بینی می‌کنند، و بیت کوین دقیقاً مخالف آن عمل می‌کند.

سال 2018 را به یاد آورید. در آن سال اکثر افراد فکر می‌کردند که بیت کوین در سطح 6 هزار دلار باقی می‌ماند. اما این قیمت شکست و به 3100 دلار رسید.

درکنار همه‌ی این تحلیل‌ها، باید به پیش‌گویی معروف بیت کوین که این روزها بسیار داغ است نیز توجه کرد. بر طبق این پیش‌گویی بیت کوین تا پایان ماه اکتبر به 16 هزار دلار خواهد رسید. تاکنون نیمی از ماه اکتبر گذشته و قیمت بیت کوین همچنان تغییری نکرده و برای رسیدن به این سطح باید بتواند ارزش خود را دوبرابر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *