بهترین زمان خرید بیت کوین به باور تحلیل‌گران کی است؟

اشتراک با دوستان

بیت کوین نیز همانند دارایی‌ها دیجیتال دیگر، فراز و نشیب‌هایی در بازار داشته است. بااین‌حال، همان‌طور که به اواخر سال 2019 نزدیک می‌شویم، بسیاری از پژوهشگران معتقدند که در حال حاضر، عقلانی‌ترین کار ذخیره بیت کوین است و شاید بهترین زمان خرید بیت کوین همین حالا باشد.

بهترین زمان خرید بیت کوین کی است؟

به نظر نمی‌رسد بازار رمز ارز در حال حاضر وضعیتی گاوی برای بیت کوین داشته باشد. در زمان فعلی، این رمز ارز پایین‌تر از خط میانگین مورد معامله قرار می‌گیرد و این فرایند مدتی است که ادامه پیدا کرده است. درواقع، حرکت نمودارها حاکی از بازاری خرسی هستند.

بااین‌حال، گویا مت دی‌سوزا محقق بازار ارزهای دیجیتال نظری متفاوت دارد و با توجه به وضعیت بازار و علاقه‌ی رو به گسترش بازار، حقایقی جالب درمورد این رمز ارز گفته است. به گفته‌ی وی، بیت کوین درحال حاضر یک سوم از بازار گاوی را پشت سر گذاشته و شرایط حاکی از آن هستند که زمان خرید بیت کوین است.

به گفته‌ی مت دی‌سوزا، امروزه سازمان‌ها و مؤسسات نقش پررنگ‌تری در این بازار ایفا می‌کنند و هر روز تعداد بیشتری از آن‌ها وارد بازار می‌شوند. این موضوع را به‌راحتی می‌توان از روی قراردادهای آتی بیت کوین متوجه شد. درواقع اکثر مخاطبان قراردادهای آتی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ هستند.

به باور او، این‌ها همه حاکی از آن است که پول هوشمند سازمان‌ها بسیار بیشتر از پول فیزیکی است که به سازمان‌ها وارد می‌شود.

او همچنین به این موضوع اشاره کرد که بیت کوین بهتر از بسیاری آلتکوین‌های مختلف عمل کرده است. درواقع، از اوایل امسال تاکنون، بیت کوین توانسته 15 درصد بیشتر بر بازار تسلط پیدا کند.

بهترین زمان خرید بیت کوین کی است

آنتونی پمپلیانو یک مفسر شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال است که او نیز نظرات مشابهی در این زمینه دارد. به باور او، بیت کوین درحال حاضر در مرحله آغازین بازار گاوی قرار دارد و این موضوع تا دو سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.پمپلیانو پیش‌بینی کرده که بیت کوین تا سال 2021 به 100 هزار دلار می‌رسد.

نظر منتقدین درمورد بهترین زمان خرید بیت کوین

موضوع دیگری که آنتونی پمپلیانو به آن اشاره کرد، علاقه‌ی روزافزون کردم نسبت به بیت کوین است. البته این نکته‌ی جدیدی نیست و بسیاری از مفسران دیگر نیز، پیشتر به این موضوع اشاره کرده‌اند.

مت دی سوزا در این باره می‌گوید، امروزه کمتر کسی از دوستان و آشنایان هستند که درمورد بیت کوین سؤال می‌پرسند. چرا که همگی با این موضوع آشنا هستند یا دست کم نام آن را شنیده‌اند. درمقابل، زمانی بود که مردم بسیار مشتاق بودند هرچه بیشتر اطلاعاتی جدید درمورد رمز ارزها بدست آورند.

زمانی که تعداد خرده‌فروش‌ها و سرمایه‌گذاران کوچک در بازار زیاد نباشد، قیمت بیت کوین بالا می‌رود. درست همانند سال 2017 که بیت کوین به 20 هزار دلار رسید.

به باور تحلیل‌گران، شرایط کنونی موقعیتی کاملاً متفاوت دارد.

در زمان کنونی مؤسسات و سازمان‌ها همگی درحال ذخیره بیت کوین هستند و افراد معمولی چندان علاقه‌ای به خرید و نگه‌داری نشان نمی‌دهند. از این شرایط می‌توان نتیجه گرفت که اکنون بهترین زمان خرید بیت کوین است.

احتمال خطا را فراموش نکنید!

تحلیل‌های مختلفی درمورد بهترین زمان خرید بیت کوین وجود دارد، اما درنهایت، افراد قبل از خرید باید یک سری شاخص‌های فنی را بررسی کنند. بر طبق گزارش‌های ارائه شده، بیت کوین درحال‌حاضر در منطقه‌ای میان 7000 تا 7100 دلار قرار دارد.

بهترین زمان خرید بیت کوین کی است

از طرفی دیگر، تعداد شرط‌بندی‌های بلندمدت روی بیت کوین نیز افزایش پیدا کرده است. زمانی که چنین اتفاقی می‌افتد و شرط‌بندی‌ها به بالاترین میزان خود می‌رسند، واقعاً نمی‌توان پیش‌بینی واقع‌بینانه‌ای از قیمت بیت کوین ارائه کرد. در چنین شرایطی دیده شده که گاهی، ارزش دارایی موردنظر بسیار افت پیدا کرده و عجیب نیست اگر قیمت بیت کوین نیز به جای افزایش، کاهش پیدا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *