معرفی قانون بهترین زمان خرید بیت کوین

اشتراک با دوستان

چندی پیش، توماس لی مؤسس شرکت Fundstrat پیامی در توییتر خود درمورد فروش بیت کوین گذاشت. به باور توماس لی، بهترین زمان خرید بیت کوین 10 روز مشخص در هر سال است، که بهترین روز برای معاملات بیت کوین هستند. درواقع در این ده روز، بیت کوین در بالاترین قیمت خود قرار دارد، و غیر از این روزها، بیت کوین هر ساله 25 درصد افت قیمت پیدا می‌کند.

بهترین زمان خرید بیت کوین و قانون 10 روز برتر سال

بر طبق این قانون، بهترین زمان خرید بیت کوین و بزرگ‌ترین سودی که ممکن است یک فرد از بیت کوین بدست آورد، تنها در ده روز مشخص اتفاق می‌افتد. در آخرین بازار گاوی که در سال 2017 رخ داد، قیمت بیت کوین در آن ده روز رشدی خارق‌العاده و 1136 درصدی داشت. حتی در بازار خرسی سال 2018 نیز، بیت کوین در آن ده روز رشد قیمتی 66 درصدی داشت.

اما مابقی روزهای سال چگونه است؟ طبق تحلیل‌های صورت گرفته، از سال 2013 تاکنون، بیت کوین در 355 روز دیگر سال شاهد افت قیمت‌های مهمی بوده است. سال 2017 افت چشم‌گیر 232 درصدی داشت، و سال 2018 نیز شاهد 140 درصد کاهش قیمت بود. به‌طور مشابه سال 2013 و 2014 هم افتی 199 و 133 درصدی داشتند.

درواقع، از سال 2013 تاکنون، اگر آن ده روز مشخص را درنظر نگیریم، بیت کوین هر سال به‌طور میانگین شاهد افتی 25 درصدی بوده است.

درمورد بهترین زمان خرید بیت کوین با استفاده از نمودار روبان سختی، می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

آیا تاجر قابلی هستید؟

توماس لی در برابر تصمیم‌های احساسی خریدوفروش، پیشنهاد می‌کند افراد این سؤال را از خود بپرسند که آیا واقعاً در تجارت خوب هستند؟

تقریباً همه با تئوری این استراتژی که نگه‌داشتن بهتر از خریدوفروش است، آشنا هستند. بااین‌حال، توماس لی یادآور می‌شود که زمستان رمز ارزها هرلحظه ممکن است بازگردد. و کاربران باید به این موضوع توجه کنند که حتی در بازار گاوی نیز امکان ضررهای بالا وجود دارد.

قیمت بیت کوین درحال حاضر، اطراف 8000 دلار می‌چرخد. قرار است پلتفرم خریدوفروشی به‌نام Bakkt راه‌اندازی شود که به باور توماس لی، این اتفاق می‌تواند نتیجه‌ی مثبتی برای بیت کوین و دیگر رمز ارزها داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *