خبر جدید بایننس: انتشار توکن های اهرمی بیت کوین و اتریوم

اشتراک با دوستان

قرار است بایننس مجموعه‌ی جدیدی از توکن های اهرمی FTX را در لیست خود قرار دهد که کاربران بتوانند قراردادهای آتی سه برابر بیشتر یا کمتر برای بیت کوین و اتریوم باز کنند. این خبر کمتر از یک ماه بعد از این منتشر شد که صرافی بایننس از همکاری استراتژیکش با صرافی FTX سخن گفت.

بایننس و معرفی مدل جدیدی از توکن های اهرمی شده

اخیرا بایننس بزرگ‌ترین صرافی رمز ارز دنیا، در خبری از مدل جدید توکن های اهرمی شده سخن گفت. بر طبق این خبر، بایننس قرار است چهار نوع توکن BULL، BEAR، ETHBULL و ETHBEAR را در لیست خودش قرار دهد.

دو توکن اول معرف بیت کوین هستند. همان‌طور که از نام‌ها مشخص است، BULL معادل بیت کوین طولانی‌مدت و BEAR معادل بیت کوین کوتاه‌مدت است. دو توکن دیگر نیز برای اتریوم، دومین رمز ارز بزرگ دنیا هستند. بدین صورت که ETHBULL معادل اتریوم طولانی‌مدت است و اگر کاربری به دنبال زمان کمتری باشد، باید به سراغ ETHBALL برود.

این توکن‌ها قابلیت معامله با دو استیبل کوین بایننس USD و تتر (USDT) را دارند.

این چهار توکن FTX معرفی شده، همگی از نوع ERC20 و BEP2 هستند، با این تفاوت که اهداف دیگری از توکن‌های عادی دارند. درواقع این توکن‌ها ارزش دارایی‌های دیجیتال را تا 3 برابر بیشتر یا کمتر می‌کنند. اجازه دهید در مثالی بهتر توضیح دهیم. فرض کنید در قرارداد آتی اتریوم، اگر فردی قرارداد ETHBULL ببندد، در ازای هر یک درصد افزایش قیمت اتریوم، ارزش قراردادی فرد 3 برابر افزایش می‌یابد. درمقابل، اگر اتریوم 1 درصد کاهش قیمت داشته باشد، قیمت نهایی ETHBULL 3 درصد کاهش می‌یابد.

همچنین، کاربران می‌توانند توکن‌های اهرمی شده را همچون هر توکن عادی دیگر در بازار خریداری کنند. بااین‌حال، بایننس اعلام کرده که نیازی نیست افراد قیمت‌های نهایی، موازی، یا زمان تسویه را پیش‌بینی کنند.

باید این موضوع را یادآوری کرد که در اواخر دسامبر 2019، صرافی بایننس یک سرمایه‌گذار استاراتژیک در صرافی FTX انجام داد. این همکاری قرار بود به نقدینگی بیشتر و ارائه تولیدات سازمانی کمک کند، که هم‌اکنون نیز نتایج این همکاری در بازار مشهود است.

بایننس و توسعه بازار ژاپن

صرافی بایننس جدیدا با شرکت‌های TaoTao و Z که جزو شرکت‌های تابعه Yahoo در ژاپن هستند، وارد مذاکره شده است.

هدف از این همکاری، ارائه خدمات تجارت و معامله‌گری به کاربران ژاپن است. در این پروژه‌ی مشارکت، صرافی بایننس قرار است تکنولوژی خود را ارائه کند، و از طرفی شرکت TaoTao و Z قرار است با سرویس‌های مالی همکاری داشته باشند و نظارت کامل در بازار ژاپن را انجام دهند.

چانگ‌پنگ ژانو مدیرعامل بایننس، در این باره چنین گفت که: « بایننس نمی‌توانست هیچ شریک بهتر دیگری به جز TaoTao در ژاپن بیاید.»

از اقدامات جدید دیگر بایننس، فعالیت این صرافی در زمینه خرید رمز ارز با ویزا کارت و کارت‌های اعتباری است.

بسیاری از افراد یا مؤسسات غیرژاپنی ممکن است نتوانند اهمیت این موضوع را درک کنند. شرکت TaoTao و Z شرکت‌های تابعه یاهو ژاپن (YJ) هستند. باید به این موضوع اشاره کرد که مدت زمان زیادی است که یاهو ژاپن (YJ) از یاهو آمریکا مجزا شده و به تنهایی کار می‌کند. 48 درصد این شرکت توسط Softbank اداره می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *