بیت کوین به کجا می رود؟/تحلیل وضعیت بیت کوین

اشتراک با دوستان

دوشنبه هفته گذشته بود که بیت کوین جهشی ناگهانی زد و سطح مقاومتی 4250 را که بیش از یک ماه درگیر آن بود، رد کرد و در کمتر از 24 ساعت 20 درصد رشد قیمت داشت. در ادامه وضعیت بیت کوین را یک هفته بعد از آن جهش بررسی می کنیم.


بیت کوین در روز گذشته باردیگر خود را به سطح 5200 رساند اما به سرعت پایین آمد. یک نگاه کلی به نمودار بیت کوین مثلث صعودی را تداعی می کند که نشان دهنده این است که اگر مقاومت 5200 تا 5300 دلار را بشکند می تواند تا سطوح 5600 و 5700 نیز خود را برساند. اگر به یاد داشته باشید، این سطح در سال 2018 برای مدت طولانی به عنوان سطح حمایتی عمل می کرد و اکنون سطح مقاومتی محکمی خواهد بود.

نگاهی به نمودار یک روزه بیت کوین

همان طور که گفته شد، در حال حاضر سطح مقاومت 5200 در مقابل بیت کوین قرار دارد و با توجه به اینکه دوبار به مرز این سطح رسیده، احتمال دارد بار دیگر این مقاومت را بشکند گرچه سطح مقاومت واقعی در این زمان 5300 است که در صورت عبور از آن مقاومت 5500 را به سهولت رد خواهد کرد و به سطح مقاومتی مستحکم 5700 خواهد رسید. از طرفی سطح حمایتی بعدی 4590 دلار خواهد بود که از مشاهده خط میانگین حرکت 200 روزه در چارت روزانه، مشخص می شود.

نمودار قیمت بیت کوین 18 فروردین 98
نمودار قیمت بیت کوین 18 فروردین 98

با محاسبه RSI یا شاخص نسبی قدرت به عدد 90 می رسیم که این مقدار در یکسال گذشته بی سابقه بوده است. زمانی که مقدار این شاخص بالای 70 قرار می گیرد، نشان دهنده تقاضای زیاد برای خرید است و می تواند هشداری برای یک اصلاح قیمت باشد.

خلاصه مطلب
بیت کوین به کجا می رود؟/تحلیل وضعیت بیت کوین
عنوان مقاله
بیت کوین به کجا می رود؟/تحلیل وضعیت بیت کوین
توضیحات
در ادامه وضعیت بیت کوین را یک هفته بعد از آن جهش بررسی می کنیم.
نویسنده
ناشر
Rmonex
لوگو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *