تحلیل هفتگی قیمت بیت کوین

اشتراک با دوستان

تحلیلگران بازار رمزارزها معتقند که بیت کوین با یک اصلاح کوتاه مدت مواجه است و به زودی ادامه رالی را از سر خواهد گرفت. دو مورد از دلایلی که برای صعود دوباره بیت کوین بیان می کنند از یک سو توسعه های فنی در گوشه و کنار صنعت رمزارزی و از سوی دیگر جنگ اقتصادی بین چین و آمریکاست.

موسس گروه ارز دیجیتال (DCG)، باری سیلبرت (Barry Silbert ) معتقد است در جنگ اقتصادی چین و آمریکا، بیت کوین مانند یک دارایی امن عمل می کنند و این موضوع پیش از این نیز به اثبات رسیده است.

ضمن اینکه افزایش اخیر قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها بی تاثیر از ورود حجم زیادی از سرمایه شرکت های خصوصی به این بازار نیست. در کنار رمزارزهای جهان روا، ارزهای دیجیتال پایدار نیز مورد توجه تریدرها بوده و حجم این بازار به 4 میلیارد دلار رسیده که لیدر اصلی گروه تتر می باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین علی رغم کاهش قیمت، همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده و اندیکاتورهای میانگین متحرک همچنان شیب مثبت داشته و شاخص RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان از غلبه خریدران بر فروشندگان دارد البته در صورت یک رالی دیگر باید انتظار یک اصلاح را نیز داشت.

شکست مقاومت 8500 کار سختی به نظر می رسید که همین طور هم شد و بیت کوین از این سد عبور نکرد و به محدوده 7800 دلار بازگشت و احتمالا تا چند روز آینده در این محدوده خواهد ماند. اگر در رالی بعد از مقاومت 8500 عبور کند افزایش قیمت تا 10000 دلار نیز دور از انتظار نیست.

از طرفی اگر روند نزولی ادامه دار شده و به سطح مقاومتی 6900 برسد و از آن عبور کند، قیمت بیت کوین بار دیگر تا سطوح 5900 خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *