در رقابت بیت کوین و آلتکوین کدام یک برنده است؟

اشتراک با دوستان

برطبق رأی‌گیری‌ای که اخیراً درمورد رقابت بیت کوین و آلتکوین انجام شده است، عموم مردم باور دارند که بیت کوین در 30 روز آینده، بسیار قوی‌تر از آلتکوین‌ها عمل خواهد کرد. همچنین، تعداد افرادی که آلتکوین نگاه می‌دارند نیز، از ماه آوریل کاهش پیدا کرده است.

رقابت بیت کوین و آلتکوین ها از نگاه مردم

الکس اسندرز یک تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال است. چندی پیش، ساندرز در توییتر خود یک رأی‌گیری قرار داد و در آن درمورد رقابت بیت کوین و آلتکوین ها پرسیده بود. در این رأی‌گیری از مردم خواسته شده بود به این سؤال پاسخ دهند که به‌نظر آن‌ها، آیا در یک ماه آینده آلتکوین‌ها می‌توانند از بیت کوین پیشی بگیرند یا خیر.

در این رأی‌گیری 1532 نفر شرکت کردند و 53 درصد آن‌ها معتقد بودند که در رقابت بیت کوین و آلتکوین ها، بیت کوین برنده خواهد شد و عملکرد بهتری دارد.

از آغاز سال 2019 تاکنون، قیمت بیت کوین شاهد 175 درصد افزایش بوده است. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که، نوسان‌های بازار بسیار کم است و اگرچه قیمت بیت کوین نسبت به بالاترین میزانش در این سال 27 درصد افت پیدا کرده، ولی کاهش قیمت چشمگیری نداشته است.

شرایط موجود اما، برای آلتکوین ها بسیار متفاوت بوده است. البته بسیاری از آلتکوین ها در سال جدید موفق بوده‌اند، بااین‌حال، خریدوفروش آن‌ها در چند ماه گذشته بسیار کاهش پیدا کرده است. برای مثال، اتریوم درمقایسه با بالاترین قیمتی که در توانسته بود در سال 2019 بدست آورد، 45 درصد افت ارزش پیدا کرده است. بایننس کوین (BNB) نیز به‌طور مشابه، شاهد افت قیمتی یکسان بوده است.

زمانی که رقابت بیت کوین و آلتکوین را در طولانی‌مدت بررسی می‌کنیم، نتایج چندان خوشایند نیست. در مقایسه بیت کوین و آلتکوین ، شاهد عملکردی با شیب منفی هستیم که هیچ‌گاه نتوانسته نتیجه را معکوس کند. برای مثال بایننس کوین (توکن BNB) درمقایسه با بیت کوین 55 درصد افت قیمت داشته است. از طرفی دیگر، اتریوم نیز از آغاز ژانویه 2019، درمقایسه با بیت کوین 50 درصد کاهش قیمت داشته است.

با وجود خبرسازی‌های مثبتی که اخیراً درمورد آلتکوین ایجاد شده، جالب است که بدانید هنوز هیچ تغییر مثبتی در ارزش آن‌ها ایجاد نشده و کاربران جامعه‌ی رمز ارز دیگر آلتکوینی خریداری نمی‌کنند. در مقاله‌ای که اخیراً منتشر شد، تفاوت اصلی میان بیت کوین و آلتکوین ها مشخص شد. بر طبق گزارش این مقاله، بیت کوین توانسته سودمندی خود را به جامعه ثابت کند، درحالی‌که بسیاری از آلتکوین ها هنوز نتوانسته‌اند.

از بین رفتن اعتماد مردم به آلتکوین ها

واقعیت این است که اعتماد مردم به آلتکوین ها در حال از دست رفتن است. DonAlt یک صفحه‌ی محبوب توییتر است که در ماه آوریل رأی‌گیری‌های مختلفی انجام داد. برطبق نتایجی که از این رأی‌گیری‌ها بدست آمد، 47 درصد از سرمایه‌گذارارن، بین 60 تا 100 درصد سبد پرتفولیو خود را به آلتکوین‌ها اختصاص داده‌اند.

در ماه آگوست، DonAlt رأی‌گیری مشابهی انجام داد و این افراد به 38 درصد کاهش پیدا کرده بودند. درمقابل، افرادی که بین صفر تا 19 درصد سبد خود را به آلتکوین‌ها اختصاص داده بودند، از 29 درصد در ماه آوریل به 43 درصد در ماه آگوست افزایش پیدا کرده بودند.

با توجه به تحلیل‌های صورت گرفته، می‌توان نتیجه گرفت که مردم درحال کاهش دارایی‌های خود در بازار آلتکوین ها هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *