معاون اقتصادی رئیس جمهور: استفاده از بیت کوین راه مقابله با سوءاستفاده های مقامات آمریكایی است.

اشتراک با دوستان

معاون اقتصادی رئیس جمهور راه مقابله با پیامدهای منفی سوءاستفاده از سیستم پولی بین المللی توسط مقامات آمریكا را استفاده از بیت کوین و رمزارزها دانست.

به نقل از اسپوتنیک، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در مالابو پایتخت کشور گینه استوایی، استفاده مجمع صادرکنندگان گاز از سیستم بلاک چین در تجارت را برای خنثی سازی سوء استفاده های آمریکا ضروری دانست.

نهاوندیان با اشاره به تحریم های ظالمانه امریکا علیه برخی کشورها گفت:

 برخی از کشورهای عضو انجمن کشورهای صادر کننده گاز مانند فدراسیون روسیه، ونزوئلا و ایران تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته اند. تحریم های اقتصادی یک جانبه، که امروز به مرحله های خطرناکی افزایش یافته است که می تواند با تروریسم اقتصادی قابل مقایسه باشد، تهدیدی هم برای تولید کنندگان گاز و هم برای مصرف کنندگان در سراسر جهان به شمار می رود.

وی افزود:

چنین اقداماتی منافع همه کشورهای عضو مجمع کشورهای صادر کننده گاز را تهدید می کند، اقدامات مسالمت آمیز این مجمع و ثبات منابع انرژی را تضعیف می کند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز در مالابو گفت:

ما اطمینان داریم که باید اقدامات مشترکی برای مبارزه با سیاسی شدن بازار انرژی انجام شود تا اهداف و اصول اقتصادی و رویکرد چند جانبه مهمتر از سیاستهای تفرقه گرایی باشد.

نهاوندیان با اشاره به راه حل مقابله با سیاست های تفرقه گرایانه افزود:

سوءاستفاده از سیستم پولی بین المللی توسط مقامات آمریكا، سیاست های مداخله گرانه و اقتدارگرایانه آنها در دولت فعلی، همه اینها منجر به رشد افراط گرایی و خشونت و همچنین تضعیف توانایی های مؤسسات مالی بین المللی شده است. از این نظر، دولت های مستقل باید اقدامات لازم را برای كاهش پیامدهای منفی این سوءاستفاده انجام دهند و از روشهای جایگزین، به ویژه فناوری ارز دیجیتال و بلاک چین در تجارت استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *