دستکاری نرخ هش و قیمت بیت کوین کش در یک روز!

اشتراک با دوستان

به‌نظر می‌رسد، یک ماینر بیت کوین کش (BCH) توانسته برای 24 ساعت، کنترل بیش از 50 درصد نرخ هش این توکن را بدست گیرد و و قیمت بیت کوین کش را دستخوش تغییر کند.

این ماینر از صبح 24 اکتبر ساعت 10 تا 25 اکتبر در همان ساعت، توانسته 73 بلوک استخراج کند. با کنترل 50 درصد از نرخ هش بیت کوین کش، این ماینر یا ماینرهای ناشناس چندان از مرحله‌ی کنترل تمام شبکه دور نیستند و اگر نیت پلیدی داشته باشند، به‌راحتی می‌توانند آن را عملی کنند.

نرخ هش بیت کوین

در پایان ماه سپتامبر، نرخ هش شبکه بیت کوین شاهد 40 درصد افت بود. این کاهش نرخ هش بیت کوین برای بسیاری غیرمنتظره و بدون توصیح بود.

به تازگی، وبسایت خبری Cointelegraph اعلام کرد که نرخ هش بیت کوین رکوردی تاریخی ثبت کرده و از 102 کوینتیلیون نیز گذشته است.

نرخ هش بالاتر به معنای رقابت بیشتر میان ماینرهاست. از طرفی دیگر، نرخ هش بالاتر  به منابع بیشتری برای یک حمله 51 درصدی نیاز دارد، در نتیجه باعث می‌شود، شبکه از ایمنی بیشتری برخوردار باشد.

افزایش قیمت بیت کوین کش

همزمان با افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین، بازار آلتکوین‌ها نیز با رشد روبه‌رو شد و در منطقه‌ی سبز قرار گرفت. از طرفی، قیمت بیت کوین کش نیز شاهد رشدی 15 درصدی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *