کشف مزرعه استخراج بیت کوین اینبار در خراسان شمالی

اشتراک با دوستان

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف و پلمب یک مزرعه استخراج بیت کوین در شهرستان مانه و سملقان به ارزش 500 میلیون تومان خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی در اینباره گفت:

در پی اعلام خبری مبنی بر راه اندازی مزرعه استخراج ارز دیجیتالی (بیت کوین) توسط افرادی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی در شهرستان مانه وسملقان، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان و شهرستان مانه و سملقان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و پلیسی و همچنین رصد اطلاعاتی، محل قرار گرفتن دستگاه‌های این مزرعه شناسایی شد.

سردار مظاهری در مورد تعداد دستگاه های ماینر و نحوه تامین برق آن ها توضیح داد:

مأموران بعد از هماهنگی با مقام قضائی از محل بازرسی کردند که در این زمینه ۷۸ دستگاه بیت کوین که برق آن نیز به طور غیرمجاز از طریق ترانس فشار قوی تأمین می‌شد، کشف و ضبط شد.

وی ضمن بیان اینکه در خلال پرونده دو متهم دستگیر شده اند، در مورد نتایج بازجویی از متهمان اظهار داشت:

مأموران در بازجویی‌های صورت گرفته موفق شدند در عملیاتی جداگانه ۱۷ دستگاه دیگر بیت کوین را نیز که در محلی دیگر مستقر شده بود، کشف و ضبط کنند.

مظاهری از پلمب هر دو مکان خبر داد و افزود:

در بررسی‌های به عمل آمده ارزش این دستگاه‌ها ۵ میلیارد ریال برآورد شده که متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

متاسفانه به دلیل نبود ضوابط مشخص در مورد استخراج ارزهای دیجیتال خبرهای تاسف باری از دستگیری افرادی می شنویم که اغلب از تحصیل کرده های کشور هستند و با هزاران امید و آرزو سرمایه خود را در این مسیر قرار داده اند. راهی که می تواند به نوعی خدمت به کشور محسوب شده و ارزآوری خوبی داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *