فروش و نگه‌داری رمز ارز و بیت کوین در بانک های آلمان

اشتراک با دوستان

بسیاری از کشورها هنور درحال درک ارزهای دیجیتال و قانونی کردن آن‌ها هستند. در این بین آلمان به سرعت در این راه قدم برمی‌دارد. لایحه‌ای جدید درمورد فروش و نگه‌داری رمز ارز و بیت کوین در بانک های آلمان ارائه شده، که برطبق آن افراد می‌توانند تا سال آینده بیت کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال خود را مستقیماً در بانک‌ها ذخیره کنند.

نگه‌داری بیت کوین در بانک های آلمان ؟

به‌نظر می‌رسد آلمان به‌زودی به یکی از پیشگامان موجود در صنعت رمز ارز تبدیل شود. در گزارشی که جدیداً منتشر شده نشان می‌دهد که آلمان به‌دنبال استفاده هرچه بیشتر از مزایای ارزهای دیجیتال است. قرار است در سال 2020 بانک‌های این کشور گزینه‌ی جدیدی در اختیار مشتریان خود قرار دهند؛ امکان فروش و نگه‌داری ارزهای دیجتال و بیت کوین در بانک های آلمان.

برطبق این قانون جدید، مؤسسات مالی سنتی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهند کرد و افراد می‌توانند همانند ارز ملی از رمز ارزها استفاده کنند. نکته‌ی جالب این است که کاربران می‌توانند با این ارزها، رویکری مشابه اوراق قرضه و سهام داشته باشند. همچنین، با استفاده از سیستم بانکداری آنلاین، کاربران به‌راحتی می‌توانند همچون ارز ملی، ارزهای دیجیتال خود را انتقال دهند و مدیریت کنند.

موافقین و مخالفین

طبیعتاً چنین اتفاقی موافقان و مخالفان خود را دارد. برای مثال، مدیر یک شرکت مشاوره از این اتفاق اظهار خوشنودی کرد. به اعتقاد وی، این موضوع در پیشرفت کشور تأثیرگذار خواهد بود و آلمان را به بهشت ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد کرد. انجمن بانکداری BdB نیز بازخورد مثبتی نشان داده است. به گفته‌ی این سازمان، رمز ارز و بیت کوین در بانک های آلمان گامی مثبت در جهت توسعه‌ی سیستم بانکداری کشور است. وجود رمز ارزها در بانک‌ها می‌تواند از سرمایه‌گذاران حمایت و امکان پولشویی را کاهش دهد. از طرفی دیگر، به دلیل قوانین موجود در سیستم، این موضوع به جلوگیری از کمک‌های مالی به تروریست نیز کمک می‌کند.

در کنار این خوش‌بینی و نظرهای مثبت، افرادی نیز هستند که نگاهی مخالف نسبت به این اتفاق دارند. شهر بادن-وورتمبرگ در آلمان، یکی از آن مناطقی‌ست که نقدهای زیادی ارائه کرده است. به باور یک محقق مالی، بانک‌ها در حالت عادی نیز برای یافتن مشتریان جدید بسیار عجولانه و گاه پرخاشگرانه رفتار می‌کنند. اضافه کردن ارزهای دیجیتال به امکانات این بانک‌ها می‌تواند رفتار آنها را تشدید کند و به ضرر بزرگی منجر شود:

به‌طور کل، اگر حق کمیسیون منصفانه باشد، بانک‌ها می‌توانند محصولات مالی متنوعی به فروش برسانند. اگر بانک‌ها بتوانند رمز ارز به فروش برسانند و یا به عنوان کارمزد توکن دریافت کنند، دارایی‌ها و محصولات خود را در ریسک از دست رفتن قرار می‌دهند.

در نهایت، با وجود همه‌ی نظرات موافق و مخالف، این لایحه به تصویب قانونی رسیده است و بانک‌ها می‌توانند محلی برای نگه‌داری ارزهای دیجیتال باشند. در نگاه بسیاری از مردم، این اتفاق اقدامی مثبت و روبه‌جلو در صنعت بانکداری و دارایی‌های دیجیتال بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *