آیا قیمت بیت کوین در اکتبر به 16 هزار دلار می‌رسد؟

اشتراک با دوستان

ماه اکتبر است و به‌نظر می‌رسد تحلیل‌گران ناشناس قیمت بیت کوین قرار است قیمت جدیدی پیش‌بینی کنند. البته به نظر نمی‌رسد که قیمت بیت کوین در اکتبر به میزان پیش‌بینی شده برسد. برطبق پیش‌بینی این تحلیل‌گران ناشناس، بیت کوین در اکتبر به 16 هزار دلار خواهد رسید. و این یعنی بیت کوین باید تقریباً دوبرابر ارزش فعلی خود را بدست آورد.

همیشه پیش‌بینی‌های مختلفی برای بیت کوین وجود داشته است. قیمت‌هایی از صفر تا 100 هزار دلار، و حتی 1 میلیون دلار. اگرچه اکثر این قیمت‌ها به‌نظر دور از واقعیت می‌آیند، بااین‌حال، تحلیل‌گرانی ناشناس وجود دارند که همیشه قیمت‌هایی منطقی برای بازه‌های کوتاه‌مدت پیش‌بینی می‌کنند.

در ژانویه گذشته، گفتگوهایی سرسری درباره قیمت بیت کوین شکل گرفت، که طی آن تحلیل‌گران قیمت‌های پیش‌بینی شده‌ی خود را اعلام کردند.

طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت بیت کوین قرار بود در ماه آوریل به 5300 دلار و در ماه جولای به 9200 برسد، که کاملاً درست از آب درآمد. اما پیش‌بینی بعدی مربوط به قیمت بیت کوین در اکتبر است، که یعنی هر بیت کوین به 16000 دلار خواهد رسید. ازآنجاکه درحال حاضر، بزرگ‌ترین رمز ارز بازار یعنی بیت کوین، در قیمت 8150 دلار مورد معامله قرار می‌گیرد، تصور به حقیقت پیوستن این پیش‌بینی چندان باورپذیر نیست. هرچند تاکنون، قیمت بیت کوین شگفتی‌های زیادی برای کاربرانش داشته و واقعاً نمی‌توان نظری قطعی درمورد آن داد.

ممکن است پیش‌بینی مربوط به قیمت بیت کوین در اکتبر اتفاق نیفتد، اما احتمال آن نیز وجود دارد. اگر فراز و فرود ارزش بیت کوین در سال 2019 را بررسی کنیم، می‌بینیم که تغییرات بسیاری داشته است. برای مثال، بیت کوین در آغاز سال قیمتی حدود 3700 دلار داشت و 6 ماه بعد به 13800 دلار رسیده بود. به‌طوری که 3 هفته بعد، ارزش بیت کوین به 7600 دلار رسید.

پیش‌بینی‌ها، جنبش‌ها، و تحلیل‌ها

با توجه به ایمان تحلیل‌گران به نمودارها و اینکه معتقدند، اعداد هیچ‌گاه دروغ نمی‌گویند، باز هم باید نگاه عمیق‌تری در تحلیل آن‌ها داشته باشیم. به باور بسیاری، نمودار 200 روزه‌ی میانگین تغییرات قیمت، موضوع خوبی برای تشخیص میان بازار گاوی و بازار خرسی است. اگر بیت کوین قرار باشد به قیمت پیش‌بینی شده برسد، ابتدا باید در MA-200 بالاتر رود. هدف بعدی رسیدن به سطح 9400 دلار است. البته قبل از آنکه به 16 هزار دلار برسد، ابتدا باید از بالاترین قیمت 2019 تاکنون، یعنی 13880 دلار عبور کند.

درهرصورت، تا پایان ماه جاری مشخص خواهد شد که پیش‌بینی چقدر به واقعیت نزدیک می‌شود. واقعاً ممکن است صحت این پیش‌بینی‌ها در داده‌های مشخصی وجود داشته باشد. تقریباً 3 هفته تا پایان ماه اکتبر باقی مانده و باید دید آیا بزرگ‌ترین رمز ارز بازار، می‌تواند به دوبرابر قیمت خود برسد یا خیر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *