کشف چهار مزرعه بیت کوین در چهار استان

اشتراک با دوستان

در دو روز گذشته، فرماندهی انتظامی چهار استان کشور از کشف مزرعه بیت کوین در چهار شهر خمین، گچساران، دهگلان و بابلسر خبر دادند.

با اینکه یک هفته از انتشار آیین نامه ماینینگ می گذرد، اما هر روز خبری از کشف و ضبط مزرعه بیت کوین از سراسر کشور به گوش می رسد. در دو روز گذشته حدود 1300 دستگاه استخراج رمز ارز در چهار استان مرکزی، مازندران، کردستان، کهکیلویه و بویر احمد گزارش شده است که عمده دستگاه های مکشوفه متعلق به شهر بابلسر در استان مازندران است.

امروز فرماندهی انتظامی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از کشف 1100 دستگاه ماینینگ در یکی از واحدهای صنعتی بابلسر خبر داد که ارزش آن بالغ بر 200 میلیارد ریال برآورد شده است.

در همین راستا فرماندهی انتظامی کهکیلویه و بویر احمد خبر از کشف 74 دستگاه استخراج رمزارز به ارزش 59 میلیارد ریال در یک کارگاه ماشین سازی داد که از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده می کرده است.

فرماندهی انتظامی استان کردستان نیز در پی گزارش اداره برق شهرستان دهگلان مبنی بر افزایش مصرف یک منطقه خاص از شهر، وارد عمل شده و پس از عملیات  شناسایی، 73 دستگاه ماینینگ را در شهرک صنعتی این شهرستان کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز از کشف 41 دستگاه ماینر در شهرستان خمین به ارزش 2میلیارد و 665 میلیون ریال خبر داد.

به نظر می رسد تا اجرایی شدن آیین نامه ماینینگ هنوز راه طولانی مانده و تا آن زمان همچنان برخوردهای قهری با فعالان صنعت ماینینگ ادامه دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *