کشف 809 دستگاه ماینر از یک کارگاه ریخته گری در زنجان

اشتراک با دوستان

به گزارش ایرنا تعدادی دستگاه ماینر از یک کارگاه ریخته گری در شهرک صنعتی زنجان کشف و ضبط گردید.

در سال های اخیر با شناخته شدن ارزهای دیجیتال، استخراج آنها از طریق مجازی رشد سریعی داشته است. در گذشته، این ارزها با استفاده از رایانه های شخصی استخراج می گردید، اما امروزه دستگاه های استخراج که ماینر نامیده می شوند، برای استخراج ارز دیجیتال به کار می روند. این دستگاه ها فضای زیادی اشغال می کنند و همچنین میزان برق مصرفی آنها بسیار بالا بوده، به طوری که استخراج هر واحد بیت کوین 72 مگاوات برق نیاز است.  

در پی کشف 809 ماینر (دستگاه استخراج ارز دیجیتال) و 773 منبع تغذیه توسط ستاد مبارزه با قاچاق و ارز پلیس آگاهی استان زنجان، سرهنگ جعفر رحمتی رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت:

برای خرید دستگاه ماینر که به صورت غیرقانونی نیز وارد می شود، ارز زیادی از کشور خارج می شود که به همین جهت پلیس با عاملان آن به شدت برخورد کرده و دستگاه های کشف شده را نیز توقیف می کند.

وی اضافه نمود:

این تعداد دستگاه از یک کارگاه ریخته گری واقع در شهرک صنعتی زنجان به دست آمد و پس از تشکیل و تکمیل پرونده به منظور اعمال قانون تحویل اداره کل تعزیرات حکومتی و سازمان اموال تملیکی این استان شد.

سرهنگ رحمتی خاطرنشان کرد:

این دستگاه‌ها علاوه بر قاچاق بودن، برق بسیار زیادی را مصرف کرده و موجب هدر رفت انرژی شده و به شبکه برقی استان و کشور نیز آسیب وارد می کند.

کارآگاه جعفر رحمتی با اشاره به غیر بومی بودن متهم گفت:

ارزش دستگاه های کشف و ضبط شده ۱۰۰ میلیارد ریال بوده و متهم که غیربومی است به منظور فعالیت غیرقانونی این کارگاه ریخته گری را اجاره کرده بود که با حکم قضایی، محل مورد نظر از سوی ماموران پلیس آگاهی مورد بازرسی قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *